DODAJ

Wrocław: Dach Bud przygotowuje inwestycję mieszkaniową na Nowym Dworze

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Dach Bud przygotowuje
Mariusz Bartodziej
2019-08-21 08:06:13
To będzie pierwsze w tej części miasta przedsięwzięcie tego wrocławskiego dewelopera. Teren odkupił od miasta w ubiegłym roku za ponad trzy miliony złotych netto – trzykrotnie więcej, niż oczekiwali urzędnicy. Teraz szykuje się do startu z projektem.

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. złożyło 5 sierpnia wniosek o pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego przy zbiegu ul. Rogowskiej i Budziszyńskiej na Nowym Dworze. Za projekt odpowiada pracownia AP Szczepaniak Sp. z o.o. Sp. k. Deweloper nie odpowiada na nasze pytania. Zgodnie z planem miejscowym może zabudować najwyżej połowę powierzchni działki. Stosunek pow. całkowitej budowli (o wysokości do 15 m) do pow. terenu wyniesie maksymalnie 3.

Trzynastu chętnych na działkę

Dach Bud wylicytował parcelę nr 17, o powierzchni 2 865 mkw., we wrześniu ubiegłego roku na miejskim przetargu. Cena wywoławcza wynosiła 1 mln 45 tys. zł netto. Jako jeden z trzynastu chętnych zaoferował 3 mln 300 tys. zł. Teren jest przeznaczony pod osiedle wielorodzinne, hotel, biura, czy obiekty usługowe.

UM Wrocławia


Nowy Dwór w rozbudowie

Po sąsiedzku też będą dostępne nowe mieszkania. Na osiedle Rogowska składają się dwa trzypiętrowe budynki z ponad 60 lokalami mieszkalnymi i usługowymi. O szczegółach pisaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Materiały inwestora


Na wysokości ul. Zemskiej też powstaną dwie inwestycje mieszkaniowe. O jednej z nich informowaliśmy dwa miesiące temu. Arbet Sp. z o.o. Sp. k. przygotowuje się do niej od ubiegłego roku. Dostał już pozwolenie na budowę, ale 18 lipca złożył wniosek o kolejne.

fot. investphoto.pl


Obok osiedle zbuduje Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. Odkupiło teren od państwa w 2017 roku. W maju donosiliśmy, że przygotowuje się do rozpoczęcia robót.

Do tego dochodzi jeszcze projekt od Arkop Deweloper, pomiędzy ul. Rogowską a Żernicką – w sąsiedztwie pętli autobusowej i przystanku kolejowego Wrocław Nowy Dwór. Powstanie tam w pierwszym etapie ponad 200 mikroapartamentów w standardzie "pod klucz". O Apartamentach Żernicka pisaliśmy w maju.

Ponadto ul. Rogowską pojadą w przyszłości tramwaje. W kwietniu informowaliśmy, że Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. wyłoniły wykonawców części robót w ramach budowy siedmiokilometrowej trasy autobusowo-tramwajowej łączącej Nowy Dwór z centrum miasta. Ich koszt wyniesie około 155 mln zł.