DODAJ

Wrocław: Budotex przygotowuje inwestycję na Nowym Dworze. Odkupił grunt od państwa

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Budotex przygotowuje inwestycję
Mariusz Bartodziej
2019-05-15 06:53:48
Wrocławski deweloper zapłacił za nieruchomość przy ulicy Rogowskiej przeszło 2,5 miliona złotych, przebijając cenę wywoławczą o ponad milion. Po roku przygotowuje się do realizacji swoich planów.

Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. złożyło 9 kwietnia wniosek o pozwolenie na budowę zespołu budynków wielorodzinnych przy ul. Rogowskiej 129 i 129a na wrocławskim Nowym Dworze. Za projekt odpowiada architekt Elżbieta Michałuszko. Inwestor nie udziela na tym etapie żadnych informacji. Do jego najnowszych projektów należą Lilia na Nowych Żernikach oraz Hiacynt na Brochowie.

Państwowy grunt sprzedany przy szóstej próbie

Osiedle powstanie na działce nr 16 o powierzchni 5 034 mkw. (w sąsiedztwie planowanej trasy autobusowo-tramwajowej). Przedtem była własnością Skarbu Państwa. W styczniu ubiegłego roku informowaliśmy o fiasku piątego przetargu na jej sprzedaż, zorganizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Szósta, skuteczna, licytacja miała miejsce miesiąc później. Cena wywoławcza ponownie wynosiła 1 mln 603 tys. zł (30% mniej niż w pierwszym przetargu). Zgłosiło się trzech chętnych. Zwycięzcą zostało PB Budotex. Zaoferowało 2 mln 520 tys. zł. Do przekazania gruntu doszło 22 czerwca.

UM Wrocławia


Do tego apartamenty na wynajem

Na Nowym Dworze inwestuje również Arkop Deweloper, o czym informowaliśmy w tym miesiącu. Wybuduje kilkaset apartamentów na najem krótko- i długoterminowy. W ramach pierwszego etapu Apartamentów Żernicka odda do użytku przeszło 200 lokali o metrażach nieprzekraczających 30 mkw.