Wrocław: Państwo sprzedaje na Nowym Dworze działki pod usługifot. investphoto.pl

Wrocław: Państwo sprzedaje na Nowym Dworze działki pod usługi

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowych właścicieli posesji przy zbiegu ulic Rogowskiej i Zemskiej poznamy jeszcze w tym miesiącu. Za jedną chętni będę musieli zapłacić co najmniej niemal półtora miliona złotych, a za drugą prawie dwa miliony.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłosił 12 czerwca przetargi na sprzedaż dwóch nieruchomości przy ul. Rogowskiej (pomiędzy Rogowską 131a a 137) na Nowym Dworze, porośniętych roślinnością. Licytacje odbędą się 29 czerwca.
Powierzchnia działki nr 18/1 wynosi 2 726 mkw., a cena wywoławcza 1 mln 454 tys. zł brutto (+ wartość postąpienia). Za to za parcelę nr 19/2 (3 403 mkw.) chętni muszą zaoferować co najmniej 1 mln 815 tys. zł. Przeznaczenie w planie miejscowym mają identyczne. Inwestorzy mogą zrealizować m.in. obiekty handlowe (o powierzchni sprzedaży do 400 lub do 2 000 mkw.), gastronomiczne, wystawowe, czy rozrywkowe, pracownie artystyczne, a także biura. Zabudują najwyżej 70% pow. terenu. Wskaźnik intensywności zabudowy (stosunek powierzchni całkowitej obiektu do pow. terenu) wynosi maksymalnie 4,2. Budynki mają mieć 8-15 m wysokości.
Obowiązują szczególne wymagania architektoniczne – informują urzędnicy.
UM Wrocławia

Nowe mieszkania po sąsiedzku i tramwaj

REKLAMA
W tej okolicy pojawią się też nowe inwestycje mieszkaniowe. Przedsiębiorstwo Budowlane Budotex Sp. z o.o. zrealizuje projekt Stokrotka, czyli dwa budynki wielorodzinne. Pierwszy, trzypiętrowy, pomieści prawie 40 mieszkań. Do wszystkich przynależą balkony/tarasy o powierzchniach do niemal 90 mkw. O szczegółach pisaliśmy w grudniu.
materiały inwestora
Na tę część miasta postawili też inni deweloperzy. Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. było we wrześniu 2018 roku jednym z kilkunastu chętnych na miejską działkę przy ul. Rogowskiej. Zaoferowało przeszło 3 mln zł netto. W sierpniu zeszłego roku donosiliśmy, że przygotowuje się do rozpoczęcia realizacji mieszkań. Pozwolenie na budowę budynku wielorodzinnego o kubaturze 12 355 metrów sześciennych dostało 21 października.
Do tego dochodzi inwestycja, o której informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Arbet Sp. z o.o. Sp. k. przygotowuje się do niej od 2018 roku.
Przez ul. Rogowską będzie przebiegać trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy Dwór. W ubiegłym tygodniu donosiliśmy, że Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. rozstrzygnęły przetarg na realizację kolejnego etapu prac. Planowały przeznaczyć na ten cel prawie 120 mln zł, a najkorzystniejsza propozycja okazała się tańsza o prawie 40 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA