DODAJ

Wrocław: Rogowska – nowe mieszkania i lokale inwestycyjne na Nowym Dworze [WIZUALIZACJE]

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Rogowska – nowe
Mariusz Bartodziej
2018-06-22 12:51:44
Przy ulicy Rogowskiej trwa budowa ponad 60 lokali. Pierwszy z dwóch budynków ma być gotowy za niespełna rok. – Zapomniano inwestycyjne o tej części miasta – twierdzi deweloper.

Spółka Rogowska Sp. z o.o. ruszyła w kwietniu z budową osiedla przy ul. Rogowskiej 153a. Zrealizuje dwa trzypiętrowe budynki. W każdym z nich będzie dostępny na parterze jeden lokal usługowy o powierzchni około 75 mkw. Inwestor przewidział utworzenie ok. 39 naziemnych miejsc postojowych. Za projekt osiedla opowiada Greg Architekci Pracownia Projektowa Grzegorz Górka.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Pierwszy będzie gotowy budynek B – w kwietniu 2019 roku. Są w nim dostępne 33 lokale inwestycyjne o powierzchniach od 21 do 59 mkw. Oddanie budynku A deweloper zaplanował na III/IV kwartał przyszłego roku. Znajdzie się w nim 28 mieszkań o metrażach od 25 do 68 mkw.

Nikt nie buduje na Nowym Dworze. Zapomniano inwestycyjne o tej części miasta – mówi nam Paulina Jaksender, kierownik biura sprzedaży i marketingu w Rogowska Sp. z o.o.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Państwo sprzedaje działkę przy Rogowskiej

Mieszkań przy ul. Rogowskiej z pewnością jeszcze przybędzie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa już po raz piąty próbował sprzedać nieruchomość o powierzchni ponad 5 tys. mkw. Może na niej powstać m.in. osiedle wielorodzinne. O szczegółach pisaliśmy w styczniu.

W przyszłości pojedzie tędy tramwaj

Miasto ma w planach realizację siedmiokilometrowej trasy autobusowo-tramwajowej łączącej Nowy Dwór z centrum miasta. Będzie przebiegać m.in. ul. Rogowską. Pierwszy przetarg na jej budowę został jednak unieważniony, ponieważ nie zgłosiła się żadna chętna firma, o czym informowaliśmy w tym tygodniu.

Materiały inwestora