DODAJ

Wrocław: Lipa Piotrowska w rozbudowie. Kolejne bloki w przygotowaniu

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lipa Piotrowska w
Mariusz Bartodziej
2019-07-15 08:30:12
Do realizacji osiedla wielorodzinnego przy ulicy Waniliowej przygotowuje się wrocławski deweloper JD Home. Zagospodaruje teren o powierzchni niespełna 0,4 hektara. Na razie trwa proces administracyjny. Za to po sąsiedzku powstaje już budynek wielorodzinny Rubicon House. Znajdzie się w nim ponad 20 mieszkań.

JD Home Sp. z o.o. złożył 6 maja wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Waniliowej (blisko zbiegu z Kminkową) zespołu budynków wielorodzinnych. Staną na działkach nr 11/14, 11/15 oraz 12/1, o łącznej powierzchni 3 879 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Wiumi Mateusz Dołęga. Inwestor nie zdradza na razie szczegółów planowanego przedsięwzięcia.

UM Wrocławia


Po sąsiedzku blok już powstaje

Na sąsiedniej nieruchomości, przy zbiegu ul. Waniliowej i Kminkowej, budowa już trwa. K&T Dom realizuje budynek wielorodzinny Rubicon House. O przygotowaniach dewelopera do tej inwestycji donosiliśmy rok temu.

Dwupiętrowy obiekt ma być gotowy w I kwartale 2020 roku. Znajdą się w nim 24 apartamenty trzy- i czteropokojowe o metrażach 50,19-63,74 mkw. Przynależą do nich ogródki, tarasy albo balkony. W garażu podziemnym będą dostępne miejsca parkingowe oraz komórki lokatorskie. W obiekcie powstanie winda, a na dachu – taras dla mieszkańców.

materiały inwestora


Na tym nie koniec

Na Lipie Piotrowskiej cały czas przybywa mieszkań i to się na razie nie zmieni. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o projekcie Tymiankowa od Domax Development Sp. z o.o. Sp. k. W dziesięciu dwupiętrowych budynkach znajdzie się niespełna 100 mieszkań.

Materiały inwestora


Za to blisko 130 lokali zrealizuje przy ul. Cynamonowej LC Corp S.A. To będzie jego pierwsza inwestycja w tej części Wrocławia. Grunt odkupił od państwa za ponad 2 mln zł. O szczegółach pisaliśmy w listopadzie.