Wrocław: Nelle – ponad sto mieszkań powstanie na Lipie Piotrowskiej źródło: materiały inwestora

Wrocław: Nelle – ponad sto mieszkań powstanie na Lipie Piotrowskiej

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Nelle planuje nowe osiedle w rejonie ulic Anyżowej, Cynamonowej i Waniliowej. Chce zbudować kilkanaście budynków wielorodzinnych. Łączna powierzchnia użytkowa znajdujących się w nich lokali wyniesie około osiem tysięcy metrów kwadratowych.
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Nelle złożyło 3 marca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Waniliowej na Lipie Piotrowskiej zespołu 14 budynków wielorodzinnych z usługami w parterze oraz z czterema garażami podziemnymi. Mają powstać na działce nr 20 o powierzchni 1,0356 ha. Za projekt odpowiada wrocławska pracownia Studio A+R Wojciech Jarząbek i Partnerzy s.c.
Deweloper zamierza etapować inwestycję (będzie też generalnym wykonawcą). Planuje ruszyć z budową w czerwcu, a skończyć całe osiedle w 2023 roku. Sprzedaż chce rozpocząć od razu po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę. Ceny mieszkań w pierwszym (może również w drugim) etapie będą kształtować się w zakresie 6 100-6 500 zł/mkw. Do tego należy doliczyć 20 tys. zł za miejsce parkingowe.
UM Wrocławia

Nowe mieszkania i przestrzeń dla usług

Nelle będzie zespołem czternastu dwupiętrowych, jednoklatkowych budynków wielorodzinnych (w ramach każdej z czterech faz powstaną trzy obiekty, a w piątej dwa). Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie ok. 7260 mkw., a usług ok. 800 mkw.
Każdy budynek pomieści dziewięć lokali. Łącznie będzie ich dostępnych 126 (w tym kilka usługowych). Mieszkania zlokalizowane na parterze będą miały ogródki o powierzchniach, a na wyższych kondygnacjach balkony. Inwestor przewidział 1,2 miejsca postojowego na każde mieszkanie w garażach podziemnych (wszystkie poziomy obsłużą windy) oraz kilka stanowisk w terenie.
REKLAMA
Więcej wizualizacji w galerii.

Nowi deweloperzy i Mieszkania Plus

Lipa Piotrowska jest w ciągłej rozbudowie. Jedną z najnowszych inwestycji jest Waniliowa 45. Realizuje ją JD Home Sp. z o.o. To osiedle dwóch trzypiętrowych budynków wielorodzinnych z 47 mieszkaniami w metrażach 34,68-129,45 mkw. Dostępne są jedno-, dwu- i trzypokojowe oraz dwupoziomowe. Te na parterze mają ogródki, a wyżej – balkony. Deweloper przewidział 38 miejsc parkingowych w garażu podziemnych i 28 na zewnątrz (w tym pięć dla osób z niepełnosprawnościami).
materiały inwestora
Ponadto prawie dwa hektary przy ul. Waniliowej zamierza zagospodarować Jakon Sp. z o.o. To będzie jego pierwsza inwestycja w tej części miasta. Od października oczekuje pozwolenia na budowę zespołu budynków wielorodzinnych.
Na Lipie Piotrowskiej może także powstać przeszło dwa tysiące lokali na wynajem w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus". W styczniu informowaliśmy, że są już wytypowane lokalizacje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA