Wrocław: Miasto oferuje tereny pod budowę publicznych przedszkoliźródło: pixabay.com

Wrocław: Miasto oferuje tereny pod budowę publicznych przedszkoli

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowych placówek doczekają się mieszkańcy Lipy Piotrowskiej, Sołtysowic i Żernik. Pierwszych chętnych wykonawców mamy poznać już w czerwcu.
Magistrat ogłosił 20 i 25 kwietnia chęć oddania gruntów w trzech lokalizacjach w użytkowanie wieczyste na 99 lat, pod warunkiem budowy publicznych przedszkoli. Wykonawcy będą mieli 1,5 roku od daty nabycia nieruchomości na rozpoczęcie prac, a kolejne 1,5 na ich ukończenie.
Każda z placówek, przeznaczona na 200 dzieci, będzie się składać z co najmniej 8 oddziałów. Zainteresowani mają przedstawić koncepcje zagospodarowania przestrzeni, profilu przedszkola (np. sportowe, muzyczne, dietetyczne dla dzieci z alergią), czasu pracy, terminu uruchomienia, a także formy i zakresu żywienia (catering czy własna kuchnia).

Nowe placówki w trzech lokalizacjach

Najwcześniej, 25 czerwca, poznamy oferty dotyczące nieruchomości na Żernikach, przy zbiegu ulic Jana Skrzetuskiego i Rezedowej. Cena wywoławcza za teren o powierzchni ponad 5,5 tys. mkw. wynosi 930 tys. zł.
UM Wrocławia
REKLAMA
Termin składania ofert przez osoby zainteresowane utworzeniem przedszkola publicznego na Lipie Piotrowskiej mija 9 lipca. Powstanie na terenie przy ul. Anyżowej/Cynamonowej o pow. 6,1 tys. mkw. Cena wywoławcza wynosi 1 mln 20 tys. zł.
UM Wrocławia
Placówka na Sołtysowicach będzie się mieścić przy ul. Bagatela/Lekcyjnej, na działce o pow. 8 tys. mkw. Listę ofert poznamy 23 lipca. Cena wywoławcza wynosi 1 mln 420 tys. zł.
UM Wrocławia
Zdjęcie główne: pixabay.com

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA