W Lipie Piotrowskiej powstanie szkoła? Miasto popiera wniosekźródło: Urząd Miasta Wrocławia

W Lipie Piotrowskiej powstanie szkoła? Miasto popiera wniosek

Wrocław
REKLAMA
Rada Osiedla Lipy Piotrowskiej złożyła w czerwcu wniosek o budowę zespołu szkolno-przedszkolnego. Miasto stara się pozyskać działkę.
Obwodową szkołą podstawową dla dzieci z Lipy Piotrowskiej jest SP nr 50, która znajduje się w odległości około 6 km przy ulicy Czeskiej na Różance. Dzieci z Lipy Piotrowskiej muszą więc dojeżdżać do szkoły, spędzając wiele czasu w korkach na ul. Pełczyńskiej oraz Obornickiej i uczą się w coraz bardziej przepełnionej placówce – argumentują radni.
Przedstawiciele RO zwracają też uwagę na dynamiczny rozwój budownictwa mieszkalnego na osiedlu, a co za tym idzie – wzrost potrzeb edukacyjnych. Spotkali się 28 czerwca z Jarosławem Delewskim, dyrektorem departamentu edukacji, który zapewnił ich o swoim poparciu dla wniosku.
Zespół ma powstać między ulicami Cynamonową i Melisową, na działce przeznaczonej w planie miejscowym pod usługi edukacyjne. Należy ona jednak do Agencji Nieruchomości Rolnych.
Urząd Miasta Wrocławia
REKLAMA
Do zawarcia umowy przenoszącej własność niezbędne jest przedstawienie projektu budowlanego oraz zabezpieczenie w budżecie miasta środków na budowę. Aktualnie podejmowane będą decyzje dotyczące pozyskania środków i wprowadzenia zadania do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego – wyjaśnia Ewa Monastyrska, dyrektor wydziału przedszkoli i szkół podstawowych.
Decyzja magistratu o tym, na którym wrocławskim osiedlu najwcześniej powstanie nowa szkoła, będzie zależała od liczby osób zameldowanych – przypominają radni.

Szkoła już istniała

W Lipie Piotrowskiej jeszcze kilkanaście lat temu funkcjonowała szkoła podstawowa. Budynek przy ul. Pełczyńskiej 33 uległ zniszczeniu, a w drugim, przy Tymiankowej 3, działa Rada Osiedla oraz Międzypokoleniowe Centrum Rekreacji, zrealizowane w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA