Wrocław: Domax Development buduje bloki na Lipie Piotrowskiej źródło: Materiały inwestora

Wrocław: Domax Development buduje bloki na Lipie Piotrowskiej

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Oławski deweloper rozszerza swoją ofertę w stolicy Dolnego Śląska. Zrealizuje przy ulicy Tymiankowej blisko sto mieszkań. Mają być gotowe za nieco ponad rok.
Domax Development Sp. z o.o. Sp.k. rozpoczął w listopadzie budowę osiedla wielorodzinnego przy zbiegu ul. Anyżowej, Cynamonowej i Tymiankowej. Mieści się na działce nr 4/2 o powierzchni 1,24 ha. Deweloper wybrał tę lokalizację ze względu na kameralny charakter okolicy i niską zabudowę w sąsiedztwie.
UM Wrocławia
Materiały inwestora

Niemal 100 nowych mieszkań w ponad rok
W ramach inwestycji, dla której Domax Development nie wybrał jeszcze nazwy, powstanie dziesięć trzykondygnacyjnych budynków. Ich łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 5,2 tys. mkw. W każdym znajdzie się po dziewięć mieszkań. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji plac zabaw oraz 141 miejsc parkingowych – 118 zewnętrznych oraz 23 indywidualne we wbudowanych garażach. Budowa osiedla ma się zakończyć w I kwartale 2020 roku. Trafi do sprzedaży w I kwartale przyszłego roku.
Za projekt odpowiada pracownia Crarch Sp. z o.o. Współpracowała już z tym deweloperem przy osiedlu Pilczycki Zaułek, a także przy planowanym budynku wielorodzinnym w sąsiedztwie Dworca Głównego.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Starania już od pół roku

Spółka Domax Oława Sp. z o.o., związana z Domax Development, starała się już w czerwcu o uzyskanie pozwolenia na budowę zespołu budynków wielorodzinnych o łącznej kubaturze 23,4 tys. metrów sześciennych. W sierpniu otrzymała decyzję umarzającą. W tym samym miesiącu złożyła drugi wniosek i 13 września dostała zgodę. Mimo to 16 listopada zwróciła się do urzędu miasta z trzecim, podobnym dokumentem.
REKLAMA
Złożyliśmy projekt budowlany zmian w związku ze zmianą sposobu odprowadzania ścieków deszczowych – do kanalizacji miejskiej – wyjaśnia nam Elżbieta Szponar z Domax Development.
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Po drugiej stronie ulicy też budują

Na przeciwko nowego osiedla powstają jeszcze dwie inwestycje. Jedną z nich jest teren sportowy, stanowiący kolejny etap Międzypokoleniowego Centrum Rekreacji – Tymiankowa. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.
Obok powstanie jeszcze przedszkole publiczne dla prawie 200 dzieci. Zrealizuje je prywatna firma. Miasto oddało jej teren w użytkowanie wieczyste na 99 lat. O tym przedsięwzięciu donosiliśmy w sierpniu.

Ogólnopolski deweloper wchodzi na Lipę Piotrowską

Mieszkańcy Lipy Piotrowskiej mogą spodziewać się kolejnych bloków. Jak donosiliśmy w listopadzie, państwową nieruchomość wylicytował LC Corp S.A. Zapłacił za nią ponad 2 mln zł.

Będzie nowy park na Lipie Piotrowskiej?

Mieszkańcy Lipy Piotrowskiej, świadomi intensywnej rozbudowy osiedla, zabiegają o powstanie nowego terenu zielonego. Wskazują działki, które miasto mogłoby przejąć pod ten cel od państwa. Ponadto oczekują, że Klin Widawski nie zostanie zabudowany. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym miesiącu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA