Na północy Wrocławia powstanie nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny źródło: Maćków Pracownia Projektowa

Na północy Wrocławia powstanie nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Dobre informacje na koniec 2021 roku dla mieszkańców wrocławskich osiedli Lipa Piotrowska i Widawa oraz okolic. Jak poinformował w czwartek, 23 grudnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, miasto podjęło decyzję o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Cynamonowej. Docelowo w nowym kompleksie znajdzie się w miejsce dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Otwarcie całego kompleksu planowane jest na 2024 rok.
Przypomnijmy, za projekt architektoniczny tej bardzo ważnej i długo oczekiwanej inwestycji odpowiedzialna jest pracownia jednego z najbardziej znanych architektów w Polsce - Zbigniewa Maćkowa - Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Projekt tej pracowni zwyciężył w rozstrzygniętym we wrześniu 2020 roku konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Cynamonowej. Na konkurs wpłynęło aż 41 prac. Wcześniej, bo jeszcze wiosną tego samego roku miasto przejęło teren pod budowę tego nowego kompleksu.
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
– Podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu przetargu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Cynamonowej na styku osiedli Lipa Piotrowska i Widawa. Zespół dla 1000 dzieci i 200 przedszkolaków. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to szkołę otworzymy w 2024 r. Powierzchnia użytkowa szkoły podstawowej wynosić będzie ponad 5800 mkw. Mieścić się w niej będą m.in.: 32 sale lekcyjne, 4 komputerowe, pracowania chemiczna, plastyczna, przyrodnicza i muzyczna – poinformował w czwartek, 23 grudnia prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.
– Znaczną część placówki stanowić będzie duża sala gimnastyczna, której powierzchnia wynosić będzie 900 m kw. Docelowo będzie można ją dzielić i wykorzystywać także do aktywności kulturalnych. Powsiadać będzie ona bowiem "kieszeń sceniczną" z widownią na antresoli. Z kolei tzw. mała sala przeznaczona będzie głównie do gimnastyki korekcyjnej – dodał Sutryk.
– Natomiast przedszkole będzie placówką 8 oddziałową z 8 salami wyposażonymi w węzły sanitarne. Będzie tam sala rekreacyjna do rytmiki, gimnastyki korekcyjnej oraz do organizacji imprez okolicznościowych. Nie zabraknie też gabinetu logopedycznego, sanitariatów, pomieszczeń socjalnych, przestronnej szatni, kuchni, jak i stołówki, z której korzystać będą także uczniowie. Dokumenty w tej sprawie zostaną przesłane w przyszłym tygodniu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. 
W pełni zagospodarowany zostanie także teren wokół placówki. Poza drogami dojazdowymi i chodnikami, powstanie parking dla 52 samochodów, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Postawione zostaną też stojaki na 200 rowerów (100 pod zadaszeniem). Na zewnątrz powstanie też wielofunkcyjne boisko sportowe do gier zespołowych, bieżnia, skocznia do skoku w dal oraz place zabaw z ogrodem – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Wizualizacje: Maćków Pracownia Projektowa
Zdjęcia: Jakub Zazula

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Kasia(gość)
Osiedle nazywa sie Lipa Piotrowska, nie Lipa Piotrkowska
REKLAMA