Tak będzie wyglądać nowy zespół szkolno-przedszkolny przy ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu źródło: CH+ architekci

Tak będzie wyglądać nowy zespół szkolno-przedszkolny przy ulicy Zwycięskiej we Wrocławiu

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Wiemy już jak będzie wyglądał nowy, duży zespół szkolno-przedszkolny jaki zostanie wybudowany na południu Wrocławia, przy ul. Zwycięskiej na osiedlu Partynice. Miasto rozstrzygnęło właśnie konkurs na opracowanie koncepcji tego kompleksu dydaktycznego.
Wygrała go pracownia CH+ architekci z Wrocławia. Otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji w celu udzielenia zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 30 tys. zł zdobyła pracownia JSK Architekci z Warszawy, a trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 20 tys. zł przyznano pracowni 3XA z Wrocławia.
Zarząd Inwestycji Miejskich
W nowym zespole szkolno-przedszkolnym przy ul. Zwycięskiej powstaną m.in. sale lekcyjne, sale gimnastyczne, boiska, place zabaw, świetlice, biblioteka multimedialna z czytelnią, węzeł żywienia z jadalnią.
CH+ architekci
Nowy kompleks ma powstać do 2025 roku w rejonie skrzyżowania ulic Zwycięskiej i Agrestowej. Docelowo w oddziałach szkolnych i przedszkolnych ma się uczyć 1200 dzieci (1000 w szkole i 200 w przedszkolu). Powierzchnia użytkowa zespołu szkolno-przedszkolnego wyniesie około 11 000 metrów kwadratowych. 
CH+ architekci
Powstaną w nim m.in. 42 sale lekcyjne i 3 sale gimnastyczne (duża o pow. 800-900 mkw., mała – 300 mkw. i do gimnastyki korekcyjnej o powierzchni około 100 mkw. W zespole szkolno-przedszkolnym znajdzie się również 5 świetlic szkolnych, biblioteka multimedialna z czytelnią oraz gabinety m.in. logopedy, stomatologa i psychologa. Przewidziano także miejsce na węzeł żywienia z jadalnią, pomieszczenia administracyjne, gospodarcze i techniczne. W nowym kompleksie oświatowym na Partynicach powstanie także 8-oddziałowe przedszkole wraz z węzłami sanitarnymi i salą rekreacyjną (ok. 100 mkw.).
CH+ architekci
– Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 10 miesięcy na przygotowanie dokumentacji. Potem będziemy chcieli ogłosić przetarg na budowę tej bardzo ważnej placówki w południowej części Wrocławia – czytamy w komunikacie Wrocławskich Inwestycji.
REKLAMA
CH+ architekci
Zespół szkolno-przedszkolny na wrocławskich Partynicach powstanie na działce o powierzchni 3,31 hektara, którą miasto kupiło od Agencji Mienia Wojskowego. 
CH+ architekci
W ramach przedsięwzięcia miasto planuje także budowę boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki nożnej, stumetrowej bieżni oraz skoczni w dal, Znajdzie się również miejsce na 4 place zabaw (2 dla dzieci szkolnych i dwa dla przedszkolaków).
Według zapewnień miejskich urzędników oprócz budowy samego zespołu szkolno-przedszkolnego, wybudowana zostanie także droga dojazdowa od strony ul. Zwycięskiej oraz dojście piesze i dojazd rowerowy od ul. Agrestowej. Powstaną także chodniki i miejsca postojowe. Miasto przy realizacji inwestycji zadba również o zieleń i zastosuje rozwiązania ekologiczne, m.in. przy dostarczaniu energii, źródeł ciepła, czy zagospodarowaniu wód opadowych.
UM Wrocławia
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA