We Wrocławiu powstanie nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy źródło: Materiały inwestora

We Wrocławiu powstanie nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska powstanie nowy, duży zespół przedszkolno-żłobkowy. Prywatny inwestor przy ul. Rajskiej na wrocławskich Złotnikach wybuduje przedszkole dla 200 dzieci oraz żłobek dla 80 dzieci. Placówka uzyska status publicznej, czyli będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców na takich samych zasadach, jak te prowadzone przez miasto. Uruchomienie obiektu planowane jest na 1 września 2023 r.

W nowym kompleksie edukacyjnym przy ul. Rajskiej mieścić się będzie przedszkole i żłobek. Do obu placówek oświatowych powstaną osobne wejścia. W kompleksie znajdzie się też duża wielofunkcyjna sala, w której organizowane będą różne szkolenia oraz zajęcia ruchowe dla dzieci. W budynku powstanie także kilka mniejszych pomieszczeń, które mają być wykorzystywane m.in. jako wózkownia lub pokoje do zajęć indywidualnych. 


– To będzie bardzo nowoczesna i funkcjonalna placówka, w sumie dla 280 dzieci, które do dyspozycji będą miały duże sale oraz przestronny teren wokół budynku – mówi portalowi miejskiemu wroclaw.pl, Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia. – Dodatkowo zarówno przedszkole, jak i żłobek będą przyjazne dzieciom z niepełnosprawnościami – dodaje.  


Inwestor zadbał również o aktywność najmłodszych na zewnątrz. W zespole przedszkolno-żłobkowym na wrocławskich Złotnikach dzieci będą miały do swojej dyspozycji dwa, oddzielone od siebie i w pełni wyposażone place zabaw. Przy budynku powstanie miejsce przeznaczone na tzw. strefę ogrodową, gdzie dzieci wraz z nauczycielami będą mogły np. sadzić warzywa, kwiaty czy krzewy owocowe. Inwestor wybuduje również miejsca parkingowe parkingowych dla rodziców. Powstaną tuż przy budynku kompleksu przedszkolno-żłóbkowego.


Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Rajskiej wybuduje prywatny inwestor. Będzie to jednak placówka, która będzie prowadzona na takich samych zasadach, jak inne tego typu placówki prowadzone przez miasto Wrocław. 


Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA