Google powiększa swoje biuro we Wrocławiu i zwiększa zatrudnienieźródło: Shutterstock

Google powiększa swoje biuro we Wrocławiu i zwiększa zatrudnienie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna znana światowa firma stawia na swój rozwój we Wrocławiu. Amerykański koncern Google powiększa swoje centrum w stolicy Dolnego Śląska. Zwiększy także już po raz kolejny zatrudnienie.
Ta znana, światowa firma zwiększa wynajmowaną powierzchnię biurową we Wrocławiu i zatrudnienie. To już kolejny nowy projekt realizowany przez Google w tym roku we Wrocławiu. Przypomnijmy, w marcu ta amerykańska firma w ramach rozwoju biura we Wrocławiu zdecydowała się uruchomić w nim nowy zespół technologiczny, który będzie odpowiedzialny za wdrażanie usług chmury obliczeniowej Google dla największych klientów firmy w Polsce i Europie. Zatrudnienie znajdą tu inżynierowie i inżynierki specjalizujący się w tej technologii oraz osoby z doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu takich projektów. Wrocław będzie główną lokalizacją dla nowo utworzonego zespołu ds. chmury obliczeniowej. Ma to zapewnić firmom korzystającym z usług amerykańskiego giganta łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii chmurowych.
Google Polska
Tym razem zwiększenie przez Google zatrudnienia we Wrocławiu związane jest z nawiązywaniem nowych kontaktów z firmami które chcą wykorzystać doświadczenie tego światowego giganta w świecie mediów, i reklamy. Google zamierza z Wrocławia wspierać nowych partnerów w rozwoju cyfrowych rozwiązań i doradzał w strategii biznesu.
Preferowane będą osoby, które posiadają doświadczenie w reklamie, sprzedaży, mediach a także konsultingu i innych branżach. Wymagana jest jest znajomość języków obcych.
REKLAMA
Google Polska
Google zdecydował się na inwestycję w nowy zespół we Wrocławiu ze względu na bardzo dobrą bazę uniwersytecką i liczną grupę zdolnych, znających wiele języków inżynierów i inżynierek, którzy kończą wrocławskie uczelnie.
Google Polska
Wrocławskie biuro Google działa od 2007 roku i posiada aktualnie międzynarodowy zespół liczący 100 osób, rozmawiający ze sobą w 24 językach. Mieście się w biurowcu Bema Plaza. Dodatkowo firma posiada ok. 250 współpracowników z firm partnerskich.
Zdjęcia: Google Polska

Komentarze (1)

Napisz komentarz
jedenzet(gość)
Inżynierek?
REKLAMA