W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europiefot. Jakub Zazula

W Warszawie otwarto największe centrum rozwoju technologii chmury Google w Europie

REKLAMA
Google otwarło we wtorek, 26 października w Warszawie nowe biuro, które ma być największym europejskim centrum ekspertów od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google. Łącznie zajmie ponad 20 tys. mkw. przestrzeni biurowej (14 pięter) w kompleksie The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego.
Będzie to największe europejskie centrum skupiające najlepszych specjalistów od rozwoju technologii chmury obliczeniowej Google, z których korzystają klienci Google Cloud na całym świecie.
– Nowe biuro będzie dynamicznie zwiększać zatrudnienie w najbliższych latach, rekrutując do Warszawy utalentowanych inżynierów i inżynierki - także z zagranicy – informuje szefowa Google Polska Magdalena Kotlarczyk.
REKLAMA
Aktualnie Google zatrudnia w Warszawie ponad 800 osób, z czego ponad 500 stanowi załoga działu inżynieryjnego. W ostatnich trzech latach zespół biura powiększył się trzykrotnie.
– Nasze nowe warszawskie biuro to inwestycja w wiedzę, którą za pośrednictwem programów edukacyjnych i szkoleń będziemy się dzielić. Po kwietniowym otwarciu regionu Google Cloud, pierwszej w Polsce infrastruktury umożliwiającej lokalne przetwarzanie danych w chmurze, kontynuujemy realizację naszej wizji, by Warszawa stała się chmurową stolicą Europy. Nasze miasto ma ogromny potencjał i zapewnia doskonałe warunki do przyciągania najlepszych ludzi w sektorze nowych technologii, by to tu właśnie pracowali i rozwijali swoje kariery – podkreśliła szefowa Google Polska.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA