Amerykańska Kyriba zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym i serwisowym w Warszawiefot. Jakub Zazula

Amerykańska Kyriba zwiększa zatrudnienie w centrum programistycznym i serwisowym w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Amerykańska Kyriba, firma działająca w sektorze SaaS rozwija swoje centrum programistyczne i serwisowe w Polsce, które znajduje się w Warszawie. Otworzyła je zaledwie kilka miesięcy temu i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w lipcu chce zatrudniać w swoim centrum 80-osobowy zespół specjalistów od IT, obsługi klienta i zasobów finansowych.
To jednak dopiero początek rozwoju Kyriby w Polsce. W ciągu trzech lat planuje zwiększyć zatrudnienie w Warszawie trzykrotnie, więc prawdopodobnie zatrudniać będzie wtedy około 200-250 specjalistów. 
Celem inwestycji tej firmy w Polsce jest zaspokojenie dynamicznie rosnącego popytu na jej najważniejszy produkt SaaS – Active Liquidity Management, który obecnie wspiera w codziennym funkcjonowaniu i uwalnianiu potencjału wzrostu ponad 2 tys. firm, w tym ponad 100 z listy "Fortune 500".
Kyriba cały czas prowadzi rekrutację. Poszukiwani są specjaliści z zakresu IT, księgowości, jak i wsparcia klienta.
Warszawskie centrum jest jej czwartym znaczącym centrum programistycznym na świecie. Pozostałe to amerykańskie San Diego, Paryż i Mińsk. Do tego Kyriba prowadzi swoje biura w kolejnych 11 lokalizacjach rozsianych po USA, Europie i Azji.
REKLAMA
– Kyriba jest zaangażowana w udostępnianie międzynarodowym klientom innowacyjnych rozwiązań SaaS do zarządzania płynnością firm. Warszawa jest dobrze znanym centrum rozwoju oprogramowania i wsparcia technicznego, a z jej bazy wysoko wykwalifikowanych programistów korzystają już tacy giganci jak Oracle, Google czy Intel. Jesteśmy dumni, że możemy inwestować w tym regionie i tym samym zwiększyć nasze możliwości ekspansji w Europie Środkowej – powiedział kilka miesięcy temu, podczs otwarcia warszawskiego centrum, prezes Kyriby Jean-Luc Robert.
Kyriba to założony w 2004 r. francuski startup, który stał się pierwszym jednorożcem z tego kraju w branży finansowej. Obecnie jest firmą amerykańską z siedzibą w San Diego, w którą w 2019 r. zainwestował fundusz Bridgepoint, wyceniając ją 1,2 mld dol.
Kyriba jest globalnym liderem rozwiązań chmurowych do skutecznego zarządzania finansami i płynnością korporacji. Opierając się na skalowalnej platformie SaaS i przy wykorzystaniu AI, Kyriba umożliwia firmom ulokowanym na całym świecie maksymalizację możliwości rozwoju oraz redukcję kosztów i ryzyka prowadzenia firmy. 
W 2019 r. Kyriba zrealizowała ponad 500 dużych wdrożeń, wypracowując 150 mln dolarów przychodów i osiągnęła 36-proc. dynamikę wzrostu obrotów r/r. Firma pozyskała także 160 mln dol. nowego kapitału od grupy renomowanych inwestorów przy wycenie przekraczającej 1,2 mld dol.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA