Europejski potentat z branży telekomunikacyjnej zwiększa zatrudnienie w swoim centrum R&D we Wrocławiufot. Jakub Zazula

Europejski potentat z branży telekomunikacyjnej zwiększa zatrudnienie w swoim centrum R&D we Wrocławiu

Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna znana międzynarodowa firma stawia na dalszy rozwój w stolicy Dolnego Śląska. Jeden z największych producentów rozwiązań telekomunikacyjnych i europejskich liderów telekomunikacji cyfrowej, firma Gigaset AG zwiększa zatrudnienie w swoim polskim centrum badawczo-rozwojowym (R&D), które znajduje się we Wrocławiu.
Główna siedziba firmy znajduje się w Monachium. Fabryka znajduje się w niemieckim mieście Bocholt, w której powstają produkty marki Gigaset. Drugą co do wielkości lokalizacją jest Gigaset Communications Polska Sp. z o.o. we Wrocławiu. Jest to centrum R&D, w którym powstaje oprogramowanie na wszystkie produkty marki, takie jak np: smartfony, centrale IP PBX, akcesoria Bluetooth oraz systemy smart home (IoT).
fot. Jakub Zazula
Firma Gigaset Communications Polska powstała w 2002 roku i od tego czasu stale się rozwija. Obecnie jest to główne centrum badawczo-rozwojowe firmy. Firma zatrudnia aktualnie we Wrocławiu ponad 200 pracowników i systematycznie zatrudnia kolejne osoby. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy pracę we wrocławskim centrum badawczo-rozwojowym tego europejskiego potentata znajdzie kolejne kilkadziesiąt osób.
fot. Jakub Zazula
Gigaset AG zatrudnia obecnie ponad 950 osób w 14 lokalizacjach na całym świecie. Polskie centrum badawczo-rozwojowe znajduje się we Wrocławiu. Jego siedzibą od 2018 roku jest biurowiec Diamentum Office przy ul. Robotniczej 42. Gigaset Communications Polska zajmuje w nim 1955 mkw. powierzchni biurowej, będąc jednocześnie największym najemcą tego budynku.
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA