Szwedzki koncern Ericsson zwiększa zatrudnienie w swoich centrach badań i rozwoju w Polsce, które znajdują się w Krakowie i Łodzi. W ciągu najbliższego roku powstanie w nich 350 osób nowych miejsc pracy.
Ericsson poszukuje osób do rozwoju technologii mobilnych, głównie programistów, architektów systemów, testerów, a także szefów projektów. W centrach tej szwedzkiej firmy w Krakowie i Łodzi aktualnie pracuje już ponad 1700 osób i jest to drugie tego typu centrum Ericssona w Europie po macierzystej placówce w Szwecji.
– Jesteśmy zlokalizowani w Polsce, ale pracujemy globalnie, tworząc zespoły projektowe ze specjalistami z 20 kolejnych centrów R&D firmy Ericsson na świecie. W naszym Centrum R&D w Łodzi i w Krakowie zatrudnimy osoby z doświadczeniem w sektorze telekomunikacyjnym. W naszych projektach wykorzystujemy rozwiązania oparte o technologie C++, Java, .Net, Erlang oraz Python, a także Golang, Groovy, czy też technologię Cloud. Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów i testerów – mówi Stefan Znarowski, nowy szef centrum R&D firmy Ericsson.
REKLAMA
– Do zespołów pracujących nad rozwojem sieci od 2G do 6G przyjmujemy kolejnych programistów, testerów, system architektów, a także osoby koordynujące pracę takie jak Scrum Master czy kierownik liniowy. Swoje miejsce w zespole znajdą również trenerzy oraz liderzy techniczni, którzy będą pomagać w projektowaniu innowacyjnych rozwiązań. Ericsson mocno inwestuje w badania i rozwój, w zeszłym roku na ten cel przeznaczono 17 proc. obrotów – dodaje.
Ericsson współpracuje w Polsce także ze środowiskami akademickimi, licznymi start-upami, a także różnymi przedsiębiorstwami i operatorami telekomunikacyjnymi, aby umożliwić branżom w Polsce wdrożenie nowych produktów i usług opartych na technologii 5G.
Inżynierowe z polskiego ośrodka R&D firmy Ericsson w Krakowie i Łodzi zajmują się tworzeniem oprogramowania do komunikacji mobilnej na świecie. Rozwijają również nowe funkcje sieci 5G, zapewniając odpowiednią stabilność i przepustowość łączy. To dzięki pracy programistów zgłaszane są nowe patenty dotyczące łączności mobilnej. Tworzone w polskim centrum rozwiązania wyznaczają standardy i stają się obowiązującymi regulacjami technicznymi dla branży telekomunikacyjnej w ramach wprowadzanych norm 3GPP oraz innych organizacji standaryzacyjnych.