Niemiecka firma Huras rozpoczęła rozbudowę fabryki pod Legnicą źródło: Materiały inwestora

Niemiecka firma Huras rozpoczęła rozbudowę fabryki pod Legnicą

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych rozpoczęła 23 lipca rozbudowę swojej fabryki pod Legnicą. Inwestycja realizowana jest na terenie podstrefy Legnickie Pole LSSE. Koszt tego przedsięwzięcia to 11 mln zł.
Budowa hali o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych potrwa 12 miesięcy. Ma być gotowa na przełomie czerwca i lipca 2022 r.
 Oddana do użytku przed blisko trzema laty hala produkcyjna licząca 3 tys. mkw., zrobiła się już dla nas za ciasna. Firma się rozwija, więc potrzebuje więcej przestrzeni. Stąd decyzja o rozbudowie zakładu. W związku z tym planujemy zwiększyć zatrudnienie o 60 osób. Pierwsze przyjęcia odbędą się jeszcze w 2021 r. W kolejnym roku będziemy kontynuować rekrutację – mówi Martin Huras, prezes firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.
Materiały inwestora
REKLAMA
Nowa część zakładu będzie "doklejona" do obecnej. W projekcie znalazł się m.in. efektowny łącznik biurowy. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiedzialna jest legnicka pracownia Sankon S.C. Adam i Alicja Santorowscy. Generalnym wykonawcą jest legnicka firma MKS-BUD, która zrealizowała dla tego inwestora pierwszą halę.
Materiały inwestora
Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to firma działająca w branży automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Niemiecka spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1998 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się jednak do Legnicy. W 2018 rotworzyła zakład w Nowej Wsi Legnickiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Koszt budowy I etapu wyniósł 8 mln zł, a pracę w fabryce znalazło ponad 60 osób. Dzięki najnowszej inwestycji zatrudnienie podwoi się. Po realizacji rozbudowy w fabryce pod Legnicą pracować będzie ponad 120 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA