Dolny Śląsk: Ruszyła rozbudowa fabryki Connectors Poland w Dzierżoniowie

Dolny Śląsk: Ruszyła rozbudowa fabryki Connectors Poland w Dzierżoniowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Polska firma Connectors Poland rozpoczęła rozbudowę swojej fabryki w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. 16 lipca w obecności właściciela i pracowników firmy, prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park i burmistrza Dzierżoniowa wkopano symboliczny kamień węgielny pod nową inwestycję. 
Hala i budynek biurowy wraz z niezbędną infrastrukturą powstaje na terenie dzierżoniowskiej podstrefy, w sąsiedztwie ul. Zachodniej i Brzegowej. W najbliższych miesiącach gotowa będzie konstrukcja nowej hali. Efekty całej inwestycji zobaczymy na początku nowego roku. 

W ciągu dwóch lat Connectors Poland zainwestuje w Dzierżoniowie 10 mln zł. Firma rozważa również realizację własnego projektu badawczego. Aktualnie firma zatrudnia 30 osób.

REKLAMA
Wytwarzane już dziś w Dzierżoniowie produkty trafiają do Francji, Niemiec, Czech, Hiszpanii, ale też Chin, Korei Południowej, Meksyku i Brazylii.
Już w 2020 roku produkcja Connectors Poland będzie pokrywała blisko 7% światowej produkcji konektorów grzewczych do aut. W tym samym roku działająca od 2002 roku firma przekroczy 10 mln wyprodukowanych konektorów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA