Dolny Śląsk: Japończycy rozbudowali za 75 mln zł fabrykę automotive w Żarowie

Dolny Śląsk: Japończycy rozbudowali za 75 mln zł fabrykę automotive w Żarowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
75 mln zł kosztowała rozbudowa fabryki z branży automotive japońskiej firmy YAGI Poland Factory w Podstrefie Żarów Wałbrzyskiej SSE "Invest-Park". Inwestycja polegała na budowie dodatkowej hali produkcyjnej o powierzchni 7 tys. mkw. Budowa trwała niespełna rok. 
Fabryka YAGI w Żarowie działa od 2004 r. Po dwóch latach, w 2006 r., zakład rozbudowano po raz pierwszy, a kolejne rozbudowy miały miejsce w 2012 i 2017 r. W nowej hali zostały zamontowane maszyny do produkcji piast samochodowych. Zwiększy to moce produkcyjnych zakładu.
W fabryce w Żarowie produkowane są m.in. łożyska, piasty i elementy sprzęgieł, wykorzystywane w pojazdach światowych marek, takich jak: Toyota, Nissan, Volkswagen czy Renault.
Aktualnie YAGI zatrudnia w tym dolnośląskim mieście ponad 170 osób. Dzięki nowej inwestycji liczba ta ma wzrosnąć docelowo do 200 pracowników. Po najnowszej rozbudowie powierzchnia użytkowa całej fabryki wynosi ponad 17 tys mkw. Łącznie YAGI Poland Factory zainwestowała w Żarowie już ponad 104 mln zł.
REKLAMA

O inwestorze:

YAGI to japońska firma z branży motoryzacyjnej, która może pochwalić się ponad 100-letnią tradycją. W Polsce funkcjonuje od ponad 14 lat. Głównymi odbiorcami wyrobów fabryki z Żarowa są: NSK Bearings Europe Ltd. (Wielka Brytania), Musashi Hungary Manufacturing Ltd. (Węgry) i Koyo Bearings Europe Ltd. (Wielka Brytania).Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji podzespołów piast, łożysk i elementów sprężarek do klimatyzatorów, które instalowane są w takich samochodach jak: Toyota, Nissan, VW czy Renault.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA