Electrolux zainwestuje kolejne 100 mln zł w dolnośląskie fabryki AGD

Electrolux zainwestuje kolejne 100 mln zł w dolnośląskie fabryki AGD

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzki potentat z branży AGD zdecydował się za zainwestowanie kolejnych 100 mln zł w rozwój swoich trzech dolnośląskich fabryk AGD.

Dzięki tym inwestycjom dolnośląskie fabryki w Świdnicy, Żarowie i Oławie mają zwiększyć produkcję do 5 mln sztuk – rok temu z taśm zjechało 4,75 mln sztuk sprzętu AGD.

Inwestycje oznaczają także wzrost zatrudnienia: 

W fabryce w Świdnicy aktualnie pracuje już 1200 osób i pod względem zatrudnienia jest liderem.
W Oławie pracuje obecnie blisko 1030 osób, a w Żarowie ponad 900.
REKLAMA
Aktualnie Electrolux realizuje rozpisany do 2017 r. duży projekt rozbudowy zakładu w Świdnicy. Oznacza to minimum 100 nowych miejsc pracy, a projekt oznacza zarówno rozbudowę hali produkcyjnej jaki i magazynu.

W Oławie i Żarowie do końca 2017 roku powstanie po kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.
Większość produkowanego przez Electrolux w Polsce sprzętu AGD trafia na rynki zagraniczne. Rocznie z kraju wyjeżdża już ponad 20 mln sztuk sprzętu.
Electrolux to szwedzkie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu AGD. Dostawca urządzeń do zastosowań domowych jak i profesjonalnych, sprzedając ponad 40 milionów produktów każdego roku do odbiorców w ponad 150 krajach.

Na Dolnym Śląsku Electrolux posiada trzy fabryki: w Świdnicy, Żarowie i Oławie, w które od początku działalności w Polsce szwedzki inwestor zainwestował kilkaset milionów złotych i aktualnie łącznie zatrudnia ponad 3130 osób. Wszystkie trzy fabryki znajdują się na terenie podstref Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA