DODAJ

Dolny Śląsk: Faurecia rozbuduje fabryką automotive w Legnicy

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Faurecia rozbuduje
Orzech
2019-03-12 15:36:00
Kolejny zagraniczny inwestor obecny już w Legnicy stawia na rozbudowę swoich mocy produkcyjnych. 

Faurecia Legnica S.A. – polska spółka międzynarodowego koncernu – rozbuduje fabrykę zlokalizowaną przy ul. Jaworzyńskiej 297, znajdującą się na terenie podstrefy Legnica (Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna). 1 marca firma otrzymała pozwolenie na budowę.

Inwestycja polegać będzie na rozbudowie budynku produkcyjnego o część magazynową i magazynu chemicznego, budowie wiaty magazynowej oraz portierni, przebudowie budynku socjalno-biurowego i parkingu dla samochodów osobowych.

Budynek fabryki zostanie powiększony o 67 027 m3. Za projekt rozbudowy odpowiada Autorskie Biuro Projektów M&G z Gorzowa Wielkopolskiego.

Faurecia posiada dwie fabryki w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jedną w Legnicy przy ul. Jaworzyńskiej i drugą tuż obok, w Gniewomierzu na terenie gminy Legnickie Pole. Do tej pory zainwestowała w oba zakłady 182,5 mln zł i zatrudnia w nich łącznie ponad 1200 pracowników. Dzięki rozbudowie fabryki w Legnicy zatrudnienie w niej ma wzrosnąć o kolejne kilkadziesiąt osób.

Inwestor na razie nie ujawnia dokładnej ich liczby ani sumy nakładów inwestycyjnych, jaką zamierza przeznaczyć na rozbudowę fabryki.