Dolny Śląsk: SCS Polska rozbuduje fabrykę w Legnicy

Dolny Śląsk: SCS Polska rozbuduje fabrykę w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma SCS Polska, należąca do niemieckiej grupy Stahlschmidt International Holding GmbH, planuje nową inwestycję w Legnicy, która polegać będzie na rozbudowie zakładu produkcyjnego o budynek produkcyjno-magazynowy z zapleczem biurowo-socjalnym. 
Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie istniejącego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego przy ul. Jaworzyńskiej 260. Kubatura rozbudowanej części wyniesie 30 100 m3. Za projekt architektoniczny odpowiada Aleksandra Kulbas-Leśniak z pracowni projektowej Aforma z Legnicy.

O inwestorze:

REKLAMA
SCS Polska Sp. z o.o. jest spółką córką Stahlschmidt International Holding GmbH, z siedzibą w Legnicy. Firma wchodzi w skład Grupy Kapitałowej, której początki sięgają 1924 roku. Obecnie w ramach działalności międzynarodowej grupa prowadzi przedsiębiorstwa join-venture na Węgrzech, jak również filie w Kanadzie i Chinach. Głównym odbiorcą produktów spółki jest branża motoryzacyjna oraz sanitarna. Firma sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale także do krajów Unii Europejskiej i poza nią, m.in. do Kanady, USA, Turcji i Chin. W chwili obecnej firma zatrudnia 320 osób, różnych specjalności. Paleta produkcyjna spółki obejmuje obecnie ponad 750 produktów i komponentów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA