Dolny Śląsk: Francuska Faurecia rozbuduje fabrykę automotive w Legnicy

Dolny Śląsk: Francuska Faurecia rozbuduje fabrykę automotive w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Faurecia planuje powiększenie zakładu produkcyjnego w Legnicy (woj. dolnośląskie) przy ul. Jaworzyńskiej. W ramach inwestycji ma powstać nowa hala produkcyjna o kubaturze blisko 70 tys. metrów sześciennych. Prace projektowe wykonał architekt Wiesław Gołacki (M&G Biuro Projektowe). Wcześniejszy etap rozbudowy fabryki, obejmujący kompleks produkcyjny o powierzchni ok. 19 tys. mkw. i kubaturze 130 tys. metrów sześciennych zaprojektowała firma Tetera z Wrocławia.
W legnickiej fabryce produkowane są elementy wyciszenia pojazdu.
Faurecia posiada dwie fabryki w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jedną w Legnicy przy ul. Jaworzyńskiej i drugą tuż obok, w Gniewomierzu na terenie gminy Legnickie Pole.
Do tej pory zainwestowała w oba zakłady 182,5 mln zł i zatrudnia w nich łącznie ponad 1200 pracowników. Dzięki rozbudowie fabryki w Legnicy zatrudnienie w niej ma wzrosnąć o kolejne kilkadziesiąt osób. Inwestor na razie nie ujawnia dokładnej ich liczby ani sumy nakładów inwestycyjnych, jaką zamierza przeznaczyć na rozbudowę fabryki.
REKLAMA

O inwestorze:

Faurecia jest szóstym co do wielkości na świecie producentem wyposażenia samochodowego (drugim co do wielkości w Europie), zajmującym się czterema kluczowymi dziedzinami biznesu: fotele samochodowe, technologie kontroli emisji spalin, wnętrza samochodowe oraz zewnętrzne moduły samochodowe (moduły przednie). Faurecia zatrudnia 103 000 pracowników w 34 krajach, w 330 zakładach produkcyjnych oraz 30 ośrodkach badawczo-rozwojowych.Faurecia Automotive Polska to producent wyposażenia samochodów oraz metalowych konstrukcji siedzeń. Należy do francuskiej grupy Faurecia. Prowadzi działalność w obrębie czterech głównych Grup Biznesowych: Automotive Seating (Siedzenia Samochodowe), Emissions Control Technologies (Technologie Kontroli Spalin), Interior Systems (Moduły Wewnętrzne) oraz Automotive Exteriors (Moduły Zewnętrzne).Faurecia jest obecna w Polsce od 1996 roku, kiedy to otwarto pierwszy zakład w Grójcu. W dziewięciu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii, w jednym Centrum R&D oraz w Środkowoeuropejskim Centrum Finansowo-Księgowym pracuje w sumie ponad 6 300 osób.Na Dolnym Śląsku inwestor ma cztery fabryki: w Legnicy (produkcja elementów wyciszenia pojazdu), Gniewomierzu pod Legnicą (produkcja elementów dekoracyjnych do samochodów osobowych i terenowych klasy premium), Wałbrzychu (produkcja i montaż komponentów do siedzeń samochodowych) i Jelczu-Laskowicach pod Wrocławiem (produkcja oparć i poduszek z gąbki poliuretanowej do siedzeń samochodowych dla potrzeb Zakładów PSA Peugeot Citroen w Trnawie).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA