Huras inwestuje w Legnickim Polu

Huras inwestuje w Legnickim Polu

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Na terenach należących do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obszar Legnickie Pole, w Nowej Wsi Legnickiej, od października trwają prace związane z budową hali produkcyjnej firmy Huras – nowego inwestora, który zdecydował się ulokować swój zakład produkcyjny w tej podlegnickiej gminie.
To już trzecia firma, która na przestrzeni ostatnich miesięcy postanowiła zainwestować w Gminie Legnickie Pole. Firma "Huras Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych" buduje na zakupionej 2,22 hektarowej działce budynek produkcyjno-biurowy o powierzchni ponad 2100 mkw.
Nowa siedziba firmy, która zostanie przeniesiona z ulicy Nasiennej 4 w Legnicy na teren LSSE obszar Legnickie Pole ma poprawić warunki socjalne pracowników oraz BHP jak również stworzyć warunki do rozbudowy o rozwoju tej w pełni polskiej firmy. Huras zajmuje się obróbką i budową maszyn specjalnych dla branży automotive oraz telekomunikacyjnej. 
REKLAMA
Inwestycja jest podzielona na kilka etapów. W pierwszym etapie budowy Huras zainwestuje w gminie Legnickie Pole ponad 8 milionów złotych budując nową halę produkcyjną wraz z zapleczem socjalnym oraz parkingi i infrastrukturę towarzyszącą. Nowa inwestycja powstaje przy drodze powiatowej w ciągu ul. Gniewomierskiej pomiędzy VOSS-em a LIDL-em, wypełniając niejako niezagospodarowaną lukę na tym obszarze. Otwarcie fabryki planowane jest na późną wiosnę 2018 roku. Po zakończeniu inwestycji przez Huras budżet gminy Legnickie Pole w 2019 roku zasilą podatki od inwestora.
Do tej pory na terenie podstrey Legnickie Pole zainwestowały takie firmy jak: Winkelmann Sp. z o.o., VOSS Automotive Polska Sp. z o.o., Huras Konstrukcje i Budowa Maszyn Specjalnych, TBMeca Poland Sp. z o.o., Gumpole Sp. z o.o., CaseTech Polska Sp. z o.o., Fusion Park Sp. z o.o., Sor Iberica Polska Sp. z o.o., Lear Corporation Poland II Sp. z o.o., RITEX czy Faurecia Legnica S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA