Dolny Śląsk:  MCNS Polyurethanes Europe ponownie inwestuje w Dzierżoniowie

Dolny Śląsk: MCNS Polyurethanes Europe ponownie inwestuje w Dzierżoniowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Koreańsko-japoński koncern MCNS Polyurethanes Europe zdecydował się na kolejną już rozbudowę (poprzednia miała miejsce w 2014 roku) swojej polskiej fabryki zlokalizowanej na Dolnym Śląsku, na terenie podstrefy Dzierżoniów WSSE "Invest-Park".
Nowy projekt inwestycyjny polegał będzie m.in. na rozbudowie i zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu poprzez rozbudowę produkcyjnego parku technologicznego oraz rozbudowę części laboratorium wraz z częścią administracyjną (zwiększenie powierzchni biurowej), a także zakupie nowych maszyn i urządzeń w celu prowadzenia m.in. produkcji pianki poliuretanowej dla branży motoryzacyjnej i sprzętu gospodarstwa domowego.
REKLAMA
Koszt nowej inwestycji to 3,4 mln zł.
O inwestorze: 
MCNS Polyurethanes Europe to koreańsko-japoński koncern, znany wcześniej jako SKC Europe. Firma posiada zakłady w Korei, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Tajwanie. Dzierżoniów jest pierwszym miastem w Europie, w którym koncern wybudował swoje zakłady.W polskiej fabryce produkowany jest półprodukt, wykorzystywany przy produkcji m.in. mebli, lodówek, systemów grzewczych czy samochodów.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA