SELENA Labs wybuduje w Dzierżoniowie Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe

SELENA Labs wybuduje w Dzierżoniowie Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
SELENA – globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej wybuduje w Dzierżoniowie swoje nowe Centralne Laboratorium Badawczo-Rozwojowe dla całej Grupy SELENA. Inwestorem będzie spółka z grupy  SELENA Labs. 22 lutego 2017 roku inwestor otrzymał pozwolenie na budowę laboratorium o kubaturze 6531 m3. Inwestycja zlokalizowana będzie przy ulicy Pieszyckiej. Za projekt architektoniczny budynku odpowiada architekt Andrzej Sankowski.
Grupa SELENA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich firm. W skład grupy wchodzi 30 spółek w 17 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.
Na Dolnym Śląsku SELENA posiada pięć zakładów produkcyjnych: w Dzierżoniowie zlokalizowane są Orion 1 i Libra, w Nowej Rudzie Orion 2, w Siechnicach Carina i w Lubinie TYTAN Eos 2. We Wrocławiu firmy posiada dwa biura – centralę Grupy SELENA, spółki SELENA FM SA oraz siedzibę spółki dystrybucyjnej zajmującej się sprzedażą w Polsce Seleny SA.
SELENA jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 2014 roku została m.in. uhonorowana Gospodarczą Nagrodą Prezydenta RP w kategorii Trwały Sukces, a Krzysztof Domarecki – założyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy SELENA FM SA – jako pierwszy przedstawiciel polskiego biznesu został wyróżniony za wkład w rozwój relacji biznesowych pomiędzy Polską a Chinami.
Od kwietnia 2008 roku akcje spółki holdingowej Grupy – SELENA FM SA – notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
REKLAMA
Spółka SELENA Labs powstała w 2010 roku (początkowo jako Research Centre of Construction Technology), aby koordynować badania prowadzone dla zakładów produkcyjnych w Polsce, Chinach, Hiszpanii i Turcji. Głównym zadaniem laboratoriów jest wdrażanie nowych, innowacyjnych produktów. 
Polscy specjaliści uczestniczą też w uruchamianiu fabryk na świecie, czuwając nad wdrożeniem opracowanych w laboratoriach Seleny technologii i receptur. Prace badawcze prowadzone są przez dwa zespoły dedykowane do różnych segmentów rynku budowlanego:
  • centrum badawcze SELENA Labs, które specjalizuje się w chemii uszczelniaczy, klejów budowlanych i przemysłowych, pian poliuretanowych oraz hydroizolacji,
  • zespół ds. rozwoju systemów ociepleń, zapraw i klejów sypkich, który posiada swoje laboratoria w Polsce i Rumunii oraz współpracuje z instytutem budowlanym w Brnie (VUSTAH).
SELENA Labs otrzymała w maju 2014 roku Certyfikat Systemu Zarządzania ISO 9001:2008, który potwierdza spełnianie wymagań norm Systemu Zarządzania w zakresie prowadzenia prac badawczo-rozwojowych, wdrożeniowych, analiz oraz opracowywanie dokumentacji technicznej w zakresie chemii, technologii chemicznej, chemii materiałów budowlanych oraz chemii przemysłowej.

Grupa SELENA jest także uczestnikiem programu "Polski Champion". Program wspierania polskiego biznesu Polski Czempion realizowany jest  na zlecenie Miasta Wrocławia przez Agencję Rozwoju Aglomeracji  Wrocławskiej we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Polską Agencją  Informacji i Inwestycji Zagranicznych i PwC.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA