Dolny Śląsk: Niemiecki Sitech rozbuduje fabrykę w Głogowie

Dolny Śląsk: Niemiecki Sitech rozbuduje fabrykę w Głogowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
200 nowych miejsc pracy przybędzie w Głogowie dzięki kolejnej inwestycji niemieckiej firmy Sitech (należącej do koncernu Volkswagen). Firma planuje budowę nowej hali na terenie już istniejącej fabryki. Produkowane w niej będą części siedzisk do samochodów takich marek jak: Audi, Skoda i Volkswagen. Planowana nowoczesna technologia oparta będzie również na pracy robotów, automatów spawalniczych i własnej lakierni. Budowa nowej hali ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Miasto Głogów zobowiązało się do budowy nowych miejsc postojowych przy fabryce oraz drogi dojazdowej. Pracownikom zakładu zostanie zapewniony dojazd autobusami Komunikacji Miejskiej. Ponadto spółka skorzysta z ulg w podatku od nieruchomości i otrzyma opiekę przed i poinwestycyjną.
REKLAMA

O inwestorze:

Sitech Sp. z o.o. jest renomowaną spółką należącą do koncernu Volkswagen. Specjalizuje się w produkcji metalowych stelaży siedzisk samochodowych do wybranych modeli samochodów takich marek jak: Volkswagen, ‎Audi, Volkswagen Samochody Użytkowe, Skoda, Seat oraz Porsche.Dzięki ciągłemu rozwojowi Sitech zdobywa kolejne projekty, stwarzając tym samym nowe miejsca pracy. W dwóch nowoczesnych centrach badawczo-rozwojowych, zlokalizowanych we Wrocławiu i Polkowicach prowadzone są badania nad nowymi technologami, łączeniem metali i tworzyw sztucznych oraz nad wykorzystaniem nowych materiałów produkcyjnych. Sitech Sp. z o.o. wyznacza najwyższe standardy jakości i spełnia potrzeby najbardziej wymagających klientów zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom samochodów. Spójna i klarowna wizja rozwoju przedsiębiorstwa, odpowiednie decyzje inwestycyjne oraz wysokie kompetencje pracowników sprawiły, że jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Polsce.Chcąc sprostać zapotrzebowaniu klientów, w 2013 roku w Głogowie miało miejsce uruchomienie drugiej fabryki Sitech Sp. z o.o. w Polsce. Tym samym miejscowy rynek pracy został wzbogacony o kolejne nowe i prężnie działające przedsiębiorstwo, stwarzając nowe miejsca pracy.Aktualnie Sitech zatrudnia w głogowskiej fabryce 150 osób.Oprócz zakładu produkcyjnego w Głogowie Sitech posiada także jeszcze jedną fabrykę na Dolnym Śląsku, w Polkowicach – gdzie znajduje się też siedziba główna formy) i fabrykę w Wielkopolsce, we Wrześni. Firma posiada także dwa centra badawczo-rozwojowe zlokalizowane w Polkowicach i Wrocławiu.Łącznie Sitech zatrudnia aktualnie w Polsce 1914 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA