Patelec rozbuduje swoja fabrykę w Legnicy

Patelec rozbuduje swoja fabrykę w Legnicy

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Międzynarodowy koncern Patelec zdecydował się na rozbudowę swojej polskiej fabryki w Legnicy (działającej pod nazwą Patelec-Elpena Spółka z o.o.), która zajmuje się produkcją przewodów nawojowych wykorzystywanych w wielu różnych typach urządzeń począwszy od elektronarzędzi poprzez duże i małe AGD, urządzenia czyszcząco-myjące, pompy zanurzeniowe, instrumenty medyczne i wiele innych.
Klientami i odbiorcami produktów wytwarzanych przez Paletec są tak znane światowe firmy, jak: Electrolux, Whirlpoll, Bosch, Liebherr, Gorencje, Pentair, Panasonic, Karcher, Black & Decker, Makita, Delonghu, Severin czy Elica.
Patelec we wszystkich dziedzinach swojej aktywności rynkowej zatrudnia obecnie około 630 pracowników. Procesy produkcyjne są w pełni zintegrowane, począwszy od przeciągania walcówki miedzianej i produkcję skrętki na potrzeby żył kablowych, następnie poprzez własną produkcję kabli, kończąc na gotowych przewodach zasilających, wyposażonych zgodnie z życzeniem klienta we wtyczki i konektory zarówno wtryskiwane, jak i montowane.
REKLAMA

W ramach rozbudowy powstaną dwie nowe hale magazynowe o łącznej kubaturze 13 937 m3. Projekt architektoniczny wykonał architekt Marek Soczyński. Inwestor nie ujawnia kosztów całej inwestycji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA