Szwedzkie SCA Hygiene Products rozbuduje fabrykę w Oławieźródło: mckb.pl

Szwedzkie SCA Hygiene Products rozbuduje fabrykę w Oławie

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzki koncern SCA Hygiene Products rozbuduje swoja fabrykę w Oławie pod Wrocławiem. Inwestycja zlokalizowana będzie na terenie podstrefy Oława Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park".
W ramach inwestycji SCA zainwestuje w nowe maszyny produkcyjne i rozbudowę fabryki 85 milionów złotych. Wzrośnie też zatrudnienie.
Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.03.2019 r.
REKLAMA
Fabryka w Oławie zajmuje się produkcją specjalnych jednorazowych pieluch dla dorosłych pod marką TENA. Oprócz tego w Oławie działa centrum dystrybucyjne, które  jest integralną częścią fabryki. W magazynie wyrobów gotowych składowane są nie tylko produkty wytwarzane w Oławie, ale także w innych fabrykach koncernu SCA, np. znane pod markami „Zewa”, „Libresse” czy „Tork”. Tu są okresowo magazynowane, a następnie rozprowadzane na rynek Europy Centralnej i Wschodniej  
SCA Hygiene Products należy do SCA Tissue Europe. To z kolei część Grupy SCA, powstałej w 1929 r. w Szwecji. Grupa SCA produkuje artykuły higieniczne, opakowania z tektury oraz papier. Posiada przedstawicielstwa w 60 krajach na świecie, zatrudniając ponad 50 000 pracowników. Najbardziej znanymi markami SCA Hygiene Products są: Tork, Zewa, Edet, Libresse, Libero i Tena.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA