[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławie

[Dolny Śląsk] Szwedzki koncern Essity (dawniej SCA Hygiene Produts) planuje rozbudowę fabryki w Oławie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzki koncern Essity (dawna nazwa: SCA Hygiene Products) – jedna z największych zagranicznych firm działających w Oławie i pracodawców w tym podwrocławskim mieście planuje rozbudowę swojego zakładu produkcyjnego mieszczącego się przy ul. 3 Maja 30A.
15 grudnia inwestor złożył wniosek o pozwolenie na dobudowę hali produkcyjnej PH3 do istniejącej hali produkcyjnej PH2. Nowy budynek będzie miał kubaturę 69415 m3. Za projekt rozbudowy odpowiedzialny jest arch Piotr Kociołek z pracowni AGP -1 s.c. Piotr Kociołek, Joanna Balsińska z Wrocławia.

Skandynawski inwestor na razie nie ujawnił oficjalnie kosztów tej inwestycji ani ilości nowych miejsc pracy, które powstaną dzięki rozbudowie fabryki w Oławie.

Essity (SCA Hygiene Produts) działa w Oławie od 1998 roku, obecnie zatrudniając ponad 600 osób. SCA Hygiene Products należy do SCA Tissue Europe. To z kolei część Grupy SCA, powstałej w 1929 roku w Szwecji. Grupa SCA produkuje artykuły higieniczne, opakowania z tektury oraz papier. Posiada przedstawicielstwa w 60 krajach na świecie, zatrudniając ponad 50 000 pracowników. Najbardziej znanymi markami SCA Hygiene Products są: Tork, Zewa, Edet, Libresse, Libero i Tena.
Zakład w Oławie produkuje produkty chłonne dla dzieci oraz osób z problemem nietrzymania moczu. Kilkanaście tygodniu temu doszło do zmiany nazwy i marki z SCA Hygiene Products Sp. z o.o., z siedzibą w Oławie na Essity. Zmiana nastąpiła po podjęciu decyzji o podziale Grupy SCA na dwie niezależne spółki notowane na giełdzie: SCA – działającą w branży leśnej oraz Essity – wiodącą firmę zajmującą się higieną i zdrowiem.
Essity jest nową nazwą macierzystej spółki, do której należy marka TENA oferująca produkty wytwarzane między innymi w oławskiej fabryce.
Essity to wiodącą globalna firma zajmująca się higieną i ochroną zdrowia, która opracowuje produkuje i sprzedaje środki ochrony osobistej (produkty higieniczne dla dzieci, kobiet, osób z problemem nietrzymania moczu i artykuły medyczne), oraz produkty i usługi w zakresie higieny dla sektora prywatnego i profesjonalnego  (Consumer Tissue i Professional Hygiene). Wizją Essity jest podnoszenie jakości życia poprzez dostarczanie najlepszych rozwiązań w zakresie higieny i ochrony zdrowia. Produkty Essity są sprzedawane w około 150 krajach pod silnymi wiodącymi markami, w tym markami globalnymi TENA i Tork oraz lokalnymi: Leukoplast, Libero, Libresse, Lotus, Nosotras, Saba, Tempo, Vinda i Zewa. Firma zatrudnia 48 000 pracowników na całym świecie, a dochód uzyskany ze sprzedaży w 2016 roku wyniósł SEK 101 miliardów (10,7 miliardów euro). Zrównoważony wzrost jest integralnym elementem modelu biznesowego Essity, przynoszącym korzyść ludziom oraz środowisku. Siedziba główna Grupy Essity jest w Sztokholmie, w Szwecji i tam też jest notowana na giełdzie papierów wartościowych Nasdaq. Wcześniej Essity była częścią Grupy SCA.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA