Dolny Śląsk: Electrolux inwestuje w swoje fabryki w Oławie i Żarowieźródło: Electrolux

Dolny Śląsk: Electrolux inwestuje w swoje fabryki w Oławie i Żarowie

Orzech
Orzech
REKLAMA
Szwedzki Electrolux powraca ze swoimi inwestycjami na Dolny Śląsk. W 2020 roku, ze względu na pandemię i wynikającą z tego niepewność w gospodarce, ten szwedzki gigant wstrzymał rozbudowę swoich polskich fabryk, w Oławie i Żarowie na Dolnym Śląsku. Teraz jednak Electrolux podjął decyzję o powrocie do wcześniejszych planów i jeszcze w bieżącym roku zainwestuje w obie fabryki łącznie 70 milionów złotych. Powstaną też nowe miejsca pracy.
W fabryce pralek w Oławie trwa budowa nowego magazynu. Wartość tej inwestycji to około 20 mln zł. Electrolux planuje oddać go do użytku pod koniec tego roku.
W oławskiej fabryce powstają różnego rodzaju pralki, m.in. front loader (ładowane od przodu), top loader (ładowane od góry) oraz małe modele kompaktowe. W sumie fabryka wytwarza około 350 modeli pralek, które trafiają na rynek krajowy i europejski. W Oławie produkowane są pralki takich marek jak: Electrolux, AEG -Electrolux i Zanussi.
Teren, na którym zlokalizowana jest fabryka to 300 000 metrów kwadratowych. Budynki fabryczne zajmują ponad 63 600 metrów kwadratowych, w tym magazyn produktów gotowych zajmuje 11 000 metrów kwadratowych.
Aktualnie Electrolux zatrudnia w Oławie ponad 1000 osób z Oławy i okolic, będąc jednym z największych pracodawców w tym rejonie Dolnego Śląska.
REKLAMA
Electrolux
W fabryce zmywarek w Żarowie Electrolux obecnie montuje m.in. nową linię produkcyjną - koszt tej inwestycji wyniesie 30 mln zł Nowa linia ma być ukończona w maju. Budowany jest również nowy magazyn wyrobów gotowych. Koszt tej inwestycji to 20 mln zł. Obecnie Electrolux zatrudnia w Żarowie ok. 1 tys. pracowników, ale w przyszłym roku planuje zatrudnić kolejnych 250 osób.
Electrolux
Electrolux ma obecnie w Polsce pięć  fabryk, dzięki czemu nasz kraj już w 2018 roku wyprzedził Włochy i jest obecnie największym zagłębiem produkcyjnym Electroluxa w całej Europie. Łącznie firma zatrudnia aktualnie w Polsce prawie 6 tys. pracowników.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Mike(gość)
I to się podoba Polska to ma rosnąć na czymś
REKLAMA