Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

REKLAMA
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o kolejnej, czwartej już rozbudowie. Od kilkunastu tygodni trwają już prace budowlane przy rozbudowie zakładu.
W drugiej połowie sierpnia bieżącego roku Electrolux rozpoczął rozbudowę fabryki zmywarek w Żarowie na Dolnym Śląsku. W nowej hali o powierzchni 7.500 mkw. stanie czwarta linia produkcyjna oraz dodatkowe stanowiska do podmontaży i obszaru do produkcji komponentów. Zdecydowano się także zbudować nową większą portiernię z kompleksem rekrutacyjnym, składającym się z sali do rekrutacji i sali szkoleniowej, aby nowo przyjmowanym pracownikom zaoferować większy komfort. Sama rozbudowa budynku zakończy się w maju 2021 roku. Natomiast montaż nowych urządzeń oraz zagospodarowywanie miejsca wewnątrz trwać będzie aż do początku 2022 roku. Według planów rozbudowa ma się w pełni zakończyć w lutym 2022 roku kiedy nowa linia produkcyjna ruszy na najwyższych obrotach i zacznie produkować nowe zmywarki.
– Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej oznaczać będzie nowe miejsca pracy i silniejsze związanie z lokalną społecznością. Od samego początku naszej działalności angażujemy się różne wydarzenia lokalne, bierzemy udział w Biegach Strefowych, Miasteczku Świętego Mikołaja oraz wyczekiwanych przez cały rok obchodach Dnia Żarowa. Wierzymy, że rozwój naszej firmy będzie pozytywnie wpływał także na rozwój Żarowa i okolic, a wszystkich którzy chcą być jego świadkami już dziś zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne – mówi Łukasz Nowogrodzki, dyrektor fabryki Electrolux w Żarowie.
Fabryka Electrolux w Żarowie, znajdująca się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", rozpoczęła działalność 15 lat temu, w listopadzie 2005 roku. Już wtedy Electrolux zajmował największą powierzchnię w Podstrefie Żarów, choć sama fabryka nie była duża. W tym czasie zatrudnienie wynosiło 100 osób, a produkcja szybko się rozwijała. Dwa lata później stało się jasne, że aby sprostać zamówieniom klientów, zakład trzeba rozbudować. Wtedy fabryka zyskała dodatkowe 5.000 mkw. Po kilku latach okazało się, że i to jest niewystarczające – tak doszło do kolejnej rozbudowy w 2008 roku i następnej w 2012 roku. W międzyczasie została również dwukrotnie powiększona powierzchnia biurowa oraz poszerzony obszar Magazynu Wyrobów Gotowych. Zbudowano także laboratorium badawcze, gdzie sprawdzana jest jakość produktów i testowane są nowe rozwiązania technologiczne. W ciągu tych 15 lat powierzchnia fabryki wzrosła o 15.000 mkw, a zakład wyprodukował ponad 15 milionów zmywarek, dla klientów z Polski, Europy i świata. Aktualnie Electrolux zatrudnia w fabryce w Żarowie ponad 1000 osób. 

O inwestorze

Szwedzka firma Electrolux jest bardzo silnie związana z Polską. Obecnie w naszym kraju działa pięć fabryk Electrolux: fabryka suszarek w Siewierzu, fabryka zmywarek w Żarowie, fabryka pralek w Oławie, fabryka kuchenek w Świdnicy oraz fabryka okapów w Zabrzu. Ponadto znajduje się tutaj Centrum Usług finansowych i HR w Krakowie obsługujące Electrolux na całym świecie, Centrum Usług Logistycznych w Oławie i Laboratorium R&D w Żarowie. Biuro handlowe w Warszawie z czasem zostało przekształcone w hub pozwalający zarządzać biurami handlowymi w 26 krajach Europy Centralnej i Azji. Łącznie Electrolux zatrudnia w Polsce prawie 6500 osób.
Źródło: Gmina Żarów

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Co dalej ze słynną Piwnicą Świdnicką we Wrocławiu?
Uważana za najstarszą piwiarnię w Europie, wrocławska Piwnica Świdnicka nadal pozostanie zamknięta....
Na Targówku w Warszawie powstanie za blisko 1,67 miliarda złotych największa spalarnia w Polsce [WIZUALIZACJA]
Miejska spółka MPO podpisała umowę na rozbudowę Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnyc...
Japońska Toyota stawia na Wałbrzych
W ciągu najbliższych dwóch lat fabryka Toyoty w Wałbrzychu będzie wdrażała trzy nowe projekty związa...
Będzie nowe połączenie kolejowe Wrocławia z Berlinem i więcej pociągów do Krakowa i Poznania
Nowe połączenie do Berlina i wygodniejsze podróże z Wrocławia do wybranych miast - to najważniejsze...
Kraków: Centrum Energetyki AGH zostanie rozbudowane
Centrum Energetyki Akademii Górniczo Hutniczej mieszczący się przy ulicy Czarnowiejskiej zostanie ro...
Dodatkowe autobusy połączą Wrocław z gminą Długołęka
Od 4 stycznia 2021 roku na trasie Wrocław-Gmina Długołęka kursować będą cztery autobusy przegubowe l...
Atal zrealizuje ostatni etap osiedla Residence Zabłocie w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Jeden z największych polskich deweloperów ATAL S.A. zrealizuje ostatni etap jednej ze swoich inwesty...
Rockwell Automation zostaje w Katowicach
Amerykańska firma Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwi...
W Łodzi pojawi się nowa marka hotelowa na polskim rynku
Sieć Best Western Hotels & Resorts i Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH) jako pierw...
Za prawie pół miliarda złotych Echo Investment rozbuduje kompleks biurowy we Wrocławiu
Echo Investment S.A. nie zwalnia tempa inwestycji w stolicy Dolnego Śląska. W przyszłym roku ruszy z...