Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

Electrolux rozbudowuje fabrykę zmywarek w Żarowie

REKLAMA
Obecnie fabryka w Żarowie osiągnęła maksimum swojej wydajności, dlatego Electrolux podjął decyzję o kolejnej, czwartej już rozbudowie. Od kilkunastu tygodni trwają już prace budowlane przy rozbudowie zakładu.
W drugiej połowie sierpnia bieżącego roku Electrolux rozpoczął rozbudowę fabryki zmywarek w Żarowie na Dolnym Śląsku. W nowej hali o powierzchni 7.500 mkw. stanie czwarta linia produkcyjna oraz dodatkowe stanowiska do podmontaży i obszaru do produkcji komponentów. Zdecydowano się także zbudować nową większą portiernię z kompleksem rekrutacyjnym, składającym się z sali do rekrutacji i sali szkoleniowej, aby nowo przyjmowanym pracownikom zaoferować większy komfort. Sama rozbudowa budynku zakończy się w maju 2021 roku. Natomiast montaż nowych urządzeń oraz zagospodarowywanie miejsca wewnątrz trwać będzie aż do początku 2022 roku. Według planów rozbudowa ma się w pełni zakończyć w lutym 2022 roku kiedy nowa linia produkcyjna ruszy na najwyższych obrotach i zacznie produkować nowe zmywarki.
– Uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej oznaczać będzie nowe miejsca pracy i silniejsze związanie z lokalną społecznością. Od samego początku naszej działalności angażujemy się różne wydarzenia lokalne, bierzemy udział w Biegach Strefowych, Miasteczku Świętego Mikołaja oraz wyczekiwanych przez cały rok obchodach Dnia Żarowa. Wierzymy, że rozwój naszej firmy będzie pozytywnie wpływał także na rozwój Żarowa i okolic, a wszystkich którzy chcą być jego świadkami już dziś zapraszamy na rozmowy rekrutacyjne – mówi Łukasz Nowogrodzki, dyrektor fabryki Electrolux w Żarowie.
Fabryka Electrolux w Żarowie, znajdująca się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Invest-Park", rozpoczęła działalność 15 lat temu, w listopadzie 2005 roku. Już wtedy Electrolux zajmował największą powierzchnię w Podstrefie Żarów, choć sama fabryka nie była duża. W tym czasie zatrudnienie wynosiło 100 osób, a produkcja szybko się rozwijała. Dwa lata później stało się jasne, że aby sprostać zamówieniom klientów, zakład trzeba rozbudować. Wtedy fabryka zyskała dodatkowe 5.000 mkw. Po kilku latach okazało się, że i to jest niewystarczające – tak doszło do kolejnej rozbudowy w 2008 roku i następnej w 2012 roku. W międzyczasie została również dwukrotnie powiększona powierzchnia biurowa oraz poszerzony obszar Magazynu Wyrobów Gotowych. Zbudowano także laboratorium badawcze, gdzie sprawdzana jest jakość produktów i testowane są nowe rozwiązania technologiczne. W ciągu tych 15 lat powierzchnia fabryki wzrosła o 15.000 mkw, a zakład wyprodukował ponad 15 milionów zmywarek, dla klientów z Polski, Europy i świata. Aktualnie Electrolux zatrudnia w fabryce w Żarowie ponad 1000 osób. 

O inwestorze

Szwedzka firma Electrolux jest bardzo silnie związana z Polską. Obecnie w naszym kraju działa pięć fabryk Electrolux: fabryka suszarek w Siewierzu, fabryka zmywarek w Żarowie, fabryka pralek w Oławie, fabryka kuchenek w Świdnicy oraz fabryka okapów w Zabrzu. Ponadto znajduje się tutaj Centrum Usług finansowych i HR w Krakowie obsługujące Electrolux na całym świecie, Centrum Usług Logistycznych w Oławie i Laboratorium R&D w Żarowie. Biuro handlowe w Warszawie z czasem zostało przekształcone w hub pozwalający zarządzać biurami handlowymi w 26 krajach Europy Centralnej i Azji. Łącznie Electrolux zatrudnia w Polsce prawie 6500 osób.
Źródło: Gmina Żarów

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

LCube inwestuje pod Wrocławiem. Wybuduje Logistic Park Wrocław
Kolejny inwestor zdecydował się na ulokowanie swojego parku magazynowo-logistycznego w aglomeracji w...
Centrum Praskie Koneser w Warszawie zostanie sprzedane
Znajdujące się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek, w samym centrum dzielnicy Stara Praga,...
Niemiecki koncern BSH rozszerza produkcję we Wrocławiu. Będą nowe miejsca pracy
Jeden z największych niemieckich koncernów zwiększy zatrudnienie w swojej fabryce w stolicy Dolnego...
Lidl otwiera kolejny sklep pod Wrocławiem
Lidl otwiera kolejny sklep w aglomeracji wrocławskiej. W czwartek, 5 sierpnia o godz. 6 otworzy swoj...
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w II kw. 2021 roku
Jak będą wyglądać biura, gdy skończy się pandemia? Na warszawskim rynku biur, po pięciu kwartałach k...
Średnia cena ofertowa mieszkań w Warszawie przekroczyła 12 tysięcy złotych
Na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostając...
Coraz bliżej rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w centrum Wrocławia
Wykonano kolejny krok w celu rozbiórki kontrowersyjnego budynku Solpolu w samym centrum Wrocławia. 3...
Kraków nadal najatrakcyjniejszym i największym regionalnym rynkiem biurowym w Polsce
Według raportu "Office Occupier": Rynek biurowy w Krakowie” firmy doradczej Cresa, wolumen transakcj...
Nowy właściciel rozbuduje akademik przy ulicy Prusa. Zakupił też działkę pod nową inwestycję
Nuveen Real Estate i europejska spółka mieszkaniowa Value One, Eagle JVCo, kupiła od spółek zależnyc...
Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie [WIZUALIZACJE]
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekci...