W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCP

W Żarowie powstaną dwie nowe koreańskie fabryki automotive firmy KCP

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejny inwestor jest w trakcie budowy swojej fabryki w dolnośląskim Żarowie, na terenie tamtejszej podstrefy WSSE "Invest-Park". Firma KCP Sp. z o.o. jest częścią koreańskiego koncernu KAC Co., Ltd. potentata w branży odlewnictwa aluminium w Korei. Jest to pierwsza inwestycja tego koncernu poza Azją. Inwestor jest firmą z branży automotive, a w fabryce w Żarowie będzie produkować elementy do układu kierowniczego, przede wszystkim drążki. Od początku 2017 roku KCP planuje uruchomić produkcję, a do końca 2018 roku inwestor chce rozbudować kompleks fabryczny w Żarowie o kolejny zakład produkcyjny zlokalizowany tuż obok tego, który jest aktualnie w budowie.

Docelowo firma planuje w pierwszej fabryce zatrudnić 70 osób, z czego pracowników produkcyjnych 50. Rekrutacja będzie rozciągnięta w czasie na cały 2017 rok.

O tym, że ten inwestor zdecydował się ulokować swoje inwestycje właśnie w Żarowie wpłynęło wiele czynników. Przede wszystkim bliskość kontrahentów, bardzo dobra infrastruktura techniczna, lokalizacja na mapie nie tylko regionu, Polski, ale też Europy i potencjał, jaki ten region ze sobą niesie. 

Na dzień dzisiejszy, w przypadku zakładu KCP sp. z o.o. wielkość nakładów finansowych to 34 miliony złotych (pierwsza fabryka).

Generalnym wykonawcą prac budowlanych jest firma SPEC BAU POLSKA Sp. z o.o. 

Żarowska podstrefa ekonomiczna rozwija się w dobrym kierunku. Świadczą o tym chociażby rozbudowy kolejnych zakładów, które wciąż chcą inwestować w Żarowie. – Praktycznie w każdym roku zakłady, które funkcjonują na terenie żarowskiej podstrefy planują rozbudowę bądź się rozbudowują. W minionym roku taką rozbudowę realizował Franc-Textil. W tej chwili ma ona miejsce na terenie dwóch zakładów AKS Precision Ball Polska oraz T&P. Rozbudowę inwestycji zapowiedział także Electrolux Poland – wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Żarowska podstrefa WSSE "Invest-Park" to nie tylko nowe inwestycje i nowi inwestorzy. To także reinwestycje firm już działających w tej podstrefie. Trwają właśnie rozbudowy kolejnych zakładów firm, które wciąż chcą inwestować w Żarowie. Niemal w każdym roku fabryki, które funkcjonują na terenie żarowskiej podstrefy planują rozbudowę bądź się rozbudowują. W minionym roku taką rozbudowę realizował Franc-Textil. W tej chwili ma ona miejsce na terenie dwóch zakładów AKS Precision Ball Polska oraz T&P. Rozbudowę swojej fabryki zapowiedział także Electrolux Poland.
REKLAMA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA