Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę automotive pod Środą Śląską

Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę automotive pod Środą Śląską

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma HMT Heldener Metalltechnik, która swoje wyroby dostarcza do największych firm motoryzacyjnych na całym świecie, ze względu na wzrost zamówień i pozyskanie nowych klientów, zdecydowała się na rozbudowę swojej polskiej fabryki w Komornikach pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku.
Firma HMT Heldener Metalltechnik Polska istnieje na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (podstrefa Komorniki) od 2006 roku. Zajmuje się produkcją metalowych części do przemysłu samochodowego i specjalizuje się w technice łączenia elementów metodą zgrzewania, spawania, toxowania etc. Aktualnie zatrudnia już ponad 260 osób. W tym roku firma rozpoczyna rozbudowę zakładu o kolejne 1 100 mkw. Inwestor dokona również zakupu kolejnych maszyn produkcyjnych, które poprawią zdolności produkcyjne firmy. W przyszłym roku zakład zamierza zwiększyć sprzedaż o około 5%. W związku z rozbudową fabryki powstaną także nowe miejsca pracy.
REKLAMA
HMT Heldener Metalltechnik Polska rozpoczęło już rekrutację, nie tylko na stanowiska produkcyjne, ale także w dziale utrzymania ruchu, logistyce i magazynie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA