Kolejny niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę pod Środą Śląską

Kolejny niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę pod Środą Śląską

Aglomeracja Wrocławska
Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecki koncern FIUKA (Fischer & Kaufmann) zdecydował się na rozbudowę swojej polskiej fabryki w Komornikach pod Środą Śląską. W ramach inwestycji w fabryce zlokalizowanej na terenie podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostanie rozbudowana hala produkcyjno-magazynowa. Wybudowany zostanie również plac składowy. 
Fabryka w Komornikach działa od 2007 roku. FIUKA (Fischer & Kaufmann) jest partnerem w branży motoryzacyjnej w zakresie obróbki plastycznej metalu na zimno. Jest poddostawcą wielu koncernów motoryzacyjnych i firm z branży podzespołów dla motoryzacji. 
Komponenty produkowane w Polsce mają zastosowanie w więcej niż 100 typach pojazdów – od samochodów małolitrażowych do luksusowych.
Komponenty do airbagów produkowane w fabryce w Komornikach mają zastosowanie wyłącznie w poduszkach powietrznych dla kierowcy oraz pasażera i podlegają wysokim standardom bezpieczeństwa. 
REKLAMA
Spektrum portfolio produkcji w zakresie układów jezdnych sięga od miseczki sprężyny z i bez tłoczonego siedliska poprzez uchwyty, dno zbiornika aż po komponenty zespolone, grupy spawane do produkcji amortyzatorów, jak np. widełki zespolone, czy pojemniki zespolone. Poza tym produkujemy akcesoria do montażu wahacza poprzecznego, osi czy też amortyzatorów.
W zakresie silników FIUKA produkuje przeróżne koła pasowe oraz rolki napinacza paska rozrządu, podczas gdy w zakresie układów napędowych produkowane są np.: tłoki, nośniki tłoków, krążki zaciskowe jak również kołnierze sprzęgła czy też podporniki.
W obszarze technologii układów wydechowych komponenty są produkowane przez FIUKA z zastosowaniem do odprowadzania spalin, w technice SCR (selective catalityc reduction) czy też służące do oczyszczania spalin pomagają producentom samochodów w realizacji ambitnych celów redukcji ich emisji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA