Dolny Śląsk: Niemiecki FIM rozbuduje fabrykę w Środzie Śląskiej

Dolny Śląsk: Niemiecki FIM rozbuduje fabrykę w Środzie Śląskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
FIM Polska (dawniej Vibroacoustic), polski oddział niemieckiego koncernu Vibracoustic, rozbuduje swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Komornikach pod Środą Śląską na Dolnym Śląsku.
Firma należy do Grupy Freudenberg i zatrudnia prawie 5 tysięcy pracowników w 32 oddziałach na całym świecie. Vibracoustic jest specjalistą technologicznym w zakresie techniki drgań w pojazdach samochodowych wszystkich czołowych producentów przemysłu motoryzacyjnego.
Zakłady produkcyjne działające w kilkunastu krajach świata zajmują się produkcją części na potrzeby rynku motoryzacyjnego. Do klientów grupy Vibracoustic należą czołowe koncerny samochodowe, m.in. Ford, Mercedes, Toyota, BMW, Volkswagen. Fabryka w Środzie Śląskiej rozpoczęła produkcję pod koniec 1999 roku. 
REKLAMA

Nowa inwestycja w Komornikach zrealizowana będzie na terenie kompleksu produkcyjnego działającego przy ul. Polnej. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej o kubaturze ponad 92 tys. metrów sześciennych. Dzięki rozbudowie FIM Polska planuje także nowe miejsca pracy w fabryce.

Prace projektowe wykonała wrocławska Pracownia Architektoniczna CGA (Caba-Groszek Architekci).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA