Dolny Śląsk: Inwestor z Austrii rozbuduje kompleks produkcyjny w Środzie Śląskiej

Dolny Śląsk: Inwestor z Austrii rozbuduje kompleks produkcyjny w Środzie Śląskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Austriacka firma z branży rolniczej Saatbau Linz – zajmująca się od ponad 60 lat jako organizacja o charakterze rolniczym hodowlą roślin, produkcją materiału siewnego, rolnictwem specjalistycznym jak również przerobem i dystrybucją produktów rolniczych w Europie inwestuje w rozbudowę swojego polskiego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Środzie Śląskiej na Dolnym Śląsku.
W ramach inwestycji przewidziana jest budowa nowej jednokondygnacyjnej hali magazynowej wraz z zagospodarowaniem terenu. Za projekt architektoniczny przedsięwzięcia odpowiedzialny jest Wojciech Sierodzki.
REKLAMA

O inwestorze:

Firma Saatbau Linz powstała w 1945 roku jako zrzeszenie 5 regionalnych stowarzyszeń Saatbau w Górnej Austrii: Arnreit, Freistadt (Mühlviertel), Linz, Wels (Traunviertel), Otterbach (Innviertel). Utworzono wówczas stację hodowli ziemniaków w Anzberg oraz stacji hodowli zbóż i roślin paszowych w gospodarstwie Otterbach (obszary należące do powiatu Schärding) przez kraj związkowy Górna Austria.W Polsce, w Środzie Śląskiej, firma pojawiła się w 2009 roku, kiedy to przejęła 85% udziałów przedsiębiorstwa nasiennego Centrala Nasienna Sp. z o.o. – czołowego polskiego producenta nasion.Główna siedziba firmy Saatbau Polska Sp. z o.o. znajduje się w Środzie Śląskiej przy ul. Żytniej 1. Obecnie do spółki należą wyspecjalizowane Zakłady Przerobu Nasion w Środzie Śląskiej, Kobierzycach, Wołowie, Oleśnicy i Oławie oraz trzy magazyny nasienne w Olszance, Kurowie i Wierzbowie. W Zakładach Przerobu Nasion odbywa się proces przerobu tj. suszenie, czyszczenie, zaprawianie, pakowanie oraz ocena materiału siewnego zgodnie z wymogami jakościowymi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA