Dolny Śląsk: Austriacki inwestor wybuduje zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej

Dolny Śląsk: Austriacki inwestor wybuduje zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej

Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma HELLA Techniki Osłonowe – wiodący europejski producent systemów osłon przeciwsłonecznych wybuduje w Środzie Śląskiej w województwie dolnośląskim zakład produkcji rolet zewnętrznych, wewnętrznych oraz żaluzji fasadowych. 
Firma HELLA powstała w 1959 roku. Siedziba główna znajduje się w miejscowości Abfaltersbach w Austrii. W Polsce firma działa od ponad 20 lat. Do niedawna pod nazwa SKS Stakusit, która zajmuje się produkcją rolet zewnętrznych ALU i PCV oraz "ciepłych" skrzynek do rolet zewnętrznych nakładanych na okno, które jako pierwsza wprowadziła na rynek sprzedaży w Polsce. SKS Stakusit został włączony do Grupy HELLA w 2007 roku. Od tego momentu sukcesywnie poszerzała swoją ofertę o produkty przeciwsłoneczne. Zmiana nazwy firmy nastąpiła w czerwcu 2015 roku.
REKLAMA
Obecnie Grupa HELLA zatrudnia około 2500 pracowników. Polska centrala znajduje się we Wrocławiu przy ul. Północnej. W związku z rozwojem firmy, postanowiono wybudować nowy zakład produkcyjny w niewielkiej odległości od Wrocławia. Wybór padł na Środę Śląską.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA