Francuski inwestor wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich

Francuski inwestor wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
4 grudnia Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" rozstrzygnęła przetarg na działkę o powierzchni 3,59 ha w podstrefie Ząbkowice Śląskie przy ul. Kamienieckiej. Nowym właścicielem została francuska firma BAUD Polska (jej polski oddział).
Inwestor aktualnie posiada swoją siedzibę i zakład produkcyjny przy ul. Waryńskiego. Francuzi podjęli jednak kilka miesięcy temu decyzję o poszerzeniu swojej działalności w Polsce i w Ząbkowicach Śląskich. Na zakupionej właśnie działce znajdującej się w strefie BAUD Polska planuje budowę nowej hali produkcyjnej. Dzięki inwestycji powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.
Firma jest zainteresowana nawiązaniem współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich i pozyskiwaniem do pracy absolwentów klas związanych z obróbką skrawaniem.
REKLAMA
O inwestorze:
Baud Polska należy do francuskiej grupy BAUD Industries, która jest trzecim co do wielkości francuskim producentem elementów metalowych. Grupa BAUD Industries posiada siedem zakładów produkcyjnych w Europie i jeden w Azji. Posiada łącznie ponad 850 maszyn, które pozwalają spełnić szeroki zakres wymagań klientów. Grupa specjalizuje się w masowej produkcji małych elementów toczonych i spęczanych (średnica od 0.5 do 50 mm).
Firma BAUD Polska produkuje głównie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek), do sektora samochodowego oraz do sektora łączności. Sprzedaje swoje wyroby w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we Włoszech.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA