Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich

Dolny Śląsk: Inwestor z Francji wybuduje nową fabrykę w Ząbkowicach Śląskich

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Ząbkowicach Śląskich po raz kolejny zainwestuje francuska grupa Baud Industries. Przy ul. Kamienieckiej, na działce o powierzchni 3,5908 ha powstanie nowoczesny zakład produkcyjny polskiego oddziału tej firmy (Baud Polska). Inwestycja zlokalizowana będzie w podstrefie Ząbkowice Śląskie WSSE "Invest-Park".
Szacowane nakłady inwestycyjne kształtują się na poziomie 15 mln zł. Obejmują one koszty nabycia działki oraz budowy nowego zakładu, a także wyposażenie zakładu w nowoczesny park maszynowy wraz z zapleczem produkcyjno-biurowym. Baud Polska zatrudni w nowej fabryce docelowo 100 osób.
Zakład będzie miał powierzchnię 4800 mkw., z czego 4000 mkw. zajmie część produkcyjna, a pozostałą 800 mkw. biura wraz z wyposażeniem wewnętrznym. Wielkość działki pozwoli firmie w przyszłości osiągnąć powierzchnię produkcyjną wynoszącą 16 000 mkw.
Nowa fabryka zostanie wyposażona w najnowsze technologie automatyzacji produkcji: system suwnic napowietrznych do załadunku materiałów do maszyn, ponownego wykorzystania ciepła maszynowego w celu oszczędzania energii. 
REKLAMA
Aktualnie Baud Polska zatrudnia w istniejącym zakładzie produkcyjnym 70 pracowników. W nowej fabryce firma planuje rozszerzyć działalność o nowe sektory i zwiększyć zatrudnienie w niektórych działach. 

O inwestorze:

Działalność Baud Polska koncentruje się na produkcji elementów metalowych w technologii obróbki skrawaniem. Główni klienci Baud Polska prowadzą działalność w sektorach: motoryzacyjnym, AGD, automatyki i łączności.Baud Polska należy do francuskiej grupy Baud Industries, która jest trzecim francuskim producentem elementów metalowych. Grupa Baud Industries posiada 7 zakładów produkcyjnych w Europie i jeden w Azji.Firma Baud Polska produkuje głównie dla sektora automatyki domowej (elementów do wyłączników, wtyczek), do sektora samochodowego oraz do sektora łączności. Baud Polska jest znana przez głównych producentów I sprzedaje głownie w Polsce, jak również w Niemczech, Turcji, Francji oraz we Włoszech.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA