Dolny Śląsk: BASF rozbudował fabrykę katalizatorów pod Środą Śląskąfot. Kajtman

Dolny Śląsk: BASF rozbudował fabrykę katalizatorów pod Środą Śląską

REKLAMA
Niemiecki koncern BASF zakończył właśnie rozbudowę największej fabryki katalizatorów samochodowych Europie zlokalizowanej w Komornikach pod Środą Śląską. Nowa inwestycja kosztowała prawie 363 mln zł. Dzięki pracę w fabryce znajdzie dodatkowych 160 nowych pracowników. 
W zakładzie powstała dodatkowa infrastruktura do wyposażenia samochodów osobowych z silnikiem Diesla i benzynowym w katalizatory i filtry. Hala produkcyjna została powiększona o 14 tys. mkw. Oprócz przedłużenia hali wybudowany został również biurowiec z częścią socjalną, parking oraz powiększono magazyn. 
Zakład Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej został uruchomiony w kwietniu 2014 roku. Aktualnie zatrudnia ponad 550 pracowników. Łącznie z najnowszą inwestycją firma zainwestowała dotychczas w ten zakład produkcyjny prawie miliard złotych. Jest to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie. Inwestycja realizowana jest na terenie podstrefy Środa Śląska-Komorniki Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 
REKLAMA
W fabryce produkowane są nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych, takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajduje się laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair.
Dział katalizatorów firmy BASF jest światowym liderem w zakresie dostaw katalizatorów środowiskowych i przemysłowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA