Zatrudnienie w sektorze usług wspólnych z roku na rok rośnie. Nie przekłada się to jednak na większe zapotrzebowanie na biura. Mimo to centra typu SSC / BPO / R&D nadal wynajmują najwięcej metrów biurowych w Krakowie czy we Wrocławiu. Na celownikach korporacji niezmiennie pozostaje również Warszawa.
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzyła nowe globalne biuro we Wrocławiu.
Aż 2000 nowych miejsc pracy w gminie Miękinia powstanie za sprawą nowego zakładu produkcyjnego Intela. To nie pierwsza taka inwestycja w regionie. Z końcem maja, bliżej Środy Śląskiej otworzyła się fabryka PepsiCo, mająca zatrudnić ponad 600 osób. Zachodnie okolice Wrocławia stają się coraz atrakcyjniejsze. Dlaczego warto tu mieszkać?
Kolejny wielki, międzynarodowy koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. Należąca do niemieckiego koncernu BASF, spółka BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions (ECMS) otworzy nowe globalne biuro we Wrocławiu.
Ponad 900 mln zł pozyskane jako wsparcie dla samorządów, kolejne miliony przeznaczone na inwestycje infrastrukturalne. Ośmiu nowych przedsiębiorców z innowacyjnymi projektami. Tak wyglądał 2022 r. w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Bieżący rok w LSSE zapowiada się równie ambitnie, bo spółka wspólnie z rządowymi agendami i samorządami planuje rozwój trzech parków przemysłowych. To kolejne ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych.
Największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie, niemiecki koncern BASF otwiera nowe biuro we Wrocławiu na potrzeby działalności w zakresie katalizatorów i metali szlachetnych. W grudniu 2021 roku BASF ogłosił utworzenie samodzielnej spółki zależnej, BASF Environmental Catalyst and Metal Solutions, której działalność ma koncentrować się w obszarze katalizatorów samochodowych, obrotu metalami szlachetnymi, recyklingu oraz powiązanych produktów i usług.