DODAJ

Dolny Śląsk: Kolejni partnerzy dołączają do Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Kolejni partnerzy
Orzech
2018-08-08 18:56:25
Sześciu kolejnych partnerów dołączyło do Dolnośląskiego Klastra Motoryzacyjnego, którego liderem jest Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Firmy: ARRA GROUP, Onion Ring, EPSTEIN, JkJ Metal, Atut Plus oraz Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach to nowe podmioty, które mają pomóc LSSE w rozwijaniu dolnośląskiej "doliny automotive". Tylko w ubiegłym roku działający na jej terenie producenci dla branży motoryzacyjnej – BASF Polska, VOSS Automotive Poland, TBMECA Poland, Gates Polska, Oetiker Polska – zainwestowali łącznie ponad 620 mln zł. Kwota ta stanowiła blisko 70 proc. wartości wszystkich projektów rozpoczętych w ubiegłym roku na terenie LSSE.

Celem działalności tego klastra jest skupienie na Dolnym Śląsku firm i ośrodków badawczo-rozwojowych, które wspólnie pracowałyby na rzecz branży motoryzacyjnej. Przynależność do Klastra pozwala na wymianę wiedzy, tworzenie i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych, a także tworzenie konkurencyjnych grup zakupowych i sięganie po środki unijne na opracowywanie innowacyjnych projektów.