BASF rozbuduje za ponad 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Wrocławiem

BASF rozbuduje za ponad 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Wrocławiem

REKLAMA
Pod koniec listopada informowaliśmy na investmap.pl jako pierwsi o kolejnej wielkiej inwestycji z branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku – rozbudowie fabryki katalizatorów samochodowych niemieckiego koncernu BASF w Komornikach koło Środy Śląskiej – w bliskiej odległości od Wrocławia.
Teraz poznaliśmy więcej szczegółów tej wielkiej inwestycji. Do ośmiu już istniejących w fabryce linii produkcyjnych dojdą trzy nowe. W zakładzie powstanie dodatkowa infrastruktura do wyposażenia samochodów osobowych z silnikiem Diesla i benzynowym w katalizatory i filtry. Hala produkcyjna zostanie powiększona o 14 tys. mkw., czyli fabryka zostanie powiększona o ponad 50 proc.
Oprócz przedłużenia hali wybudowany zostanie biurowiec z częścią socjalną, parking oraz zwiększony zostanie magazyn. Wdrożenie rozbudowy planowane jest na I kwartał 2019 roku.
BASF deklaruje nowe inwestycje za co najmniej 362,8 mln zł i zatrudnienie dodatkowych 140 nowych pracowników. Zakład Katalizatorów BASF w Środzie Śląskiej został uruchomiony w kwietniu 2014 roku. Aktualnie zatrudnia 490 pracowników. Obecnie funkcjonuje tam osiem linii powlekania. Zakład działa na powierzchni 10 ha (4 ha powierzchni użytkowej). Koszt dotychczasowych inwestycji to ponad 600 mln zł (150 mln euro). Jest to największa fabryka katalizatorów BASF w Europie. Inwestycja realizowana jest na terenie podstrefy Środa Śląska-Komorniki Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
W fabryce produkowane są nowoczesne systemy redukcji spalin samochodowych takie jak katalizatory SCR (Selective Catalytic Reduction, selektywna redukcja katalityczna) i filtry cząstek stałych do samochodów z silnikiem Diesla. Ponadto na terenie zakładów znajduje się laboratorium badawcze i produkcja samochodowych katalizatorów rozpadu ozonu marki Premair.
REKLAMA
Dział katalizatorów firmy BASF jest światowym liderem w zakresie dostaw katalizatorów środowiskowych i przemysłowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA