Wrocławska inwestycja Dolby nagrodzona przez PAIiIZ

Wrocławska inwestycja Dolby nagrodzona przez PAIiIZ

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Światowy lider technologii audio został uhonorowany przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych za uruchomienie we Wrocławiu centrum badawczo-rozwojowego. Wrocławską inwestycję nagrodzono w kategorii "nowoczesne technologie". Docelowo Dolby zatrudni w stolicy Dolnego Śląska nawet 100 osób.

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych już po raz szósty uhonorowała najbardziej znaczące inwestycje zagraniczne roku. Nagrody zostały zostały przyznane w trzech kategoriach: wartość, zatrudnienie i nowoczesne technologie.

Zwycięzcą w kategorii „nowoczesne technologie” została amerykańska spółka Dolby, która w październiku otworzyła w Green Towers swoje wrocławskie biuro.

Przypomnijmy, w wyścigu o siedzibę centrum badawczo-rozwojowego brało udział 13 miast z 8 krajów. Ostatecznie Dolby zdecydowało się na Wrocław.

- O naszym wyborze przesądził dostęp do wykwalifikowanych pracowników, wysoki standard nauczania na wrocławskich uczelniach, a także ogromne wsparcie ze strony władz miasta i współpracujących z nimi instytucji – wylicza Michael Rockwell, wiceprezydent firmy.

Początkowo głównym zadaniem zespołu Dolby we Wrocławiu będzie adaptowanie technologii na telefony komórkowe, tablety, set-top-boxy, odtwarzacze Blu-ray z dostępem do Internetu oraz adaptery multimediów.

- Wrocławscy pracownicy skupią się na testowaniu jakości oprogramowania i późniejszym wcielaniu ich na różne urządzenia – tłumaczy Mike Rockwell.

Do centrum we Wrocławiu koncern poszukuje inżynierów z doświadczeniem, a także studentów ostatnich lat elektroniki, informatyki czy akustyki.

- Dolby docelowo zatrudni we Wrocławiu 100 osób. Będą liczyły się dwie kwalifikacje: znajomość języka angielskiego i bystrość – podkreślał w marcu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Firma może w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować w naszym mieście nawet 50 mln złotych.

Warto dodać, że nagrodę za inwestycję o największej wartości otrzymała firma BASF. Niemiecki koncern kosztem 150 mln euro zbuduje w Środzie Śląskiej, kilkadziesiąt kilometrów od Wrocławia, zakład produkcyjny katalizatorów samochodowych, w którym zatrudni 400 osób.

W kategorii „zatrudnienie” zwyciężyła amerykańska firma Cisco Systems Poland, która w mającym powstać w Krakowie ISC - iSupport Centre zatrudni 550 pracowników.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA