Skanska podpisuje kolejne umowy najmu w kompleksie Green Towers we Wrocławiu

Skanska podpisuje kolejne umowy najmu w kompleksie Green Towers we Wrocławiu

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Skanska Property Poland podpisała kolejne umowy najmu powierzchni biurowej w kompleksie Green Towers, zlokalizowanym przy ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu. Nowi najemcy w zielonym biurowcu to firmy Dolby, Grupa Medicover oraz Talex. Nie będą to jednak pierwsi najemcy Green Towers – w połowie kwietnia 2012 roku do budynku A wprowadziły się firmy Ernst & Young oraz Grupa Allegro. Firma Dolby, która wynajęła ok. 850 m2 w oddanym niedawno do użytku budynku A, planuje wprowadzić się do Green Towers już we wrześniu tego roku. Wrocławski oddział Dolby, światowego lidera technologii stanowiących kluczowy element rozrywki najwyższej klasy, będzie jedenastą placówką firmy w Europie. Również we wrześniu do budynku przeniesie się firma Talex, dostawca zaawansowanych technologicznie usług i rozwiązań IT pozwalających optymalizować procesy biznesowe, której biuro zajmie 300 m2 w budynku A zielonego kompleksu.

 

„Green Towers to zielony biurowiec, który otrzyma certyfikację w systemie LEED. Otwierając nasze wrocławskie centrum badań i rozwoju, szukaliśmy prestiżowego budynku klasy A, który zapewni naszym pracownikom komfortowe warunki pracy, w tym maksymalny dostęp światła dziennego oraz dużą elastyczność w zakresie aranżacji wnętrz. Atutem Green Towers jest też z pewnością doskonała lokalizacja w pobliżu Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki Wrocławskiej, a także łatwy dostęp do środków komunikacji miejskiej” – powiedział Michael Rockwell, wiceprezes firmy Dolby.

 

Grupa Medicover, która wynajęła ok. 1 350 m2, zajmie pomieszczenia w obecnie realizowanym budynku B w kompleksie Green Towers, gdzie powstanie również przychodnia Medicover. W transakcji z Medicover pośredniczyła firma Colliers International. Będzie to już druga placówka tej grupy medycznej w biurowcu zrealizowanym przez Skanska Property Poland. Pierwsza mieści się w budynku Atrium Centrum w Warszawie przy Al. Jana Pawła II. Medicover to wiodąca w Polsce firma świadcząca prywatną opiekę zdrowotną – we Wrocławiu posiada obecnie dwie przychodnie.

 

REKLAMA

Prace związane z budową II fazy projektu Green Towers, czyli budynku B, rozpoczęły się w październiku 2011 r., a jego oddanie do użytku zaplanowano na przełom 2012 i 2013 roku. Łączna powierzchnia najmu w kompleksie Green Towers wyniesie 23 300 m2, z czego około 11 600 m2 przypadnie na budynek B.

 

„Bardzo miło jest nam powitać w Green Towers nowych najemców. Cieszy nas, że coraz więcej firm na rynku wrocławskim zainteresowanych jest najmem powierzchni biurowej w nowoczesnym, zielonym biurowcu oraz to, że rośnie świadomość korzyści płynących z użytkowania certyfikowanych budynków powstałych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju” – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

 

Kompleks Green Towers został już precertyfikowany w systemie certyfikacji środowiskowej LEED. Innowacyjne rozwiązania zastosowane podczas jego budowy zminimalizują wpływ obiektu na środowisko naturalne. Parking oraz szatnie z prysznicami dla rowerzystów, adiabatyczne nawilżanie powietrza, wykorzystanie ciepła pochodzącego z biur do ogrzewania garażu czy energooszczędny system oświetlenia to tylko niektóre z zielonych rozwiązań, które jednocześnie zapewnią najemcom komfortowe warunki pracy. Green Towers to także wyjątkowy projekt architektoniczny, który w konkursie Eurobuild Awards 2011 znalazł się w prestiżowym gronie obiektów nominowanych do nagrody w kategorii Wybitny Projekt Architektoniczny Roku w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA