Skanska sprzedaje Green Towers we Wrocławiu

Skanska sprzedaje Green Towers we Wrocławiu

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

28 grudnia 2012 r. Skanska Property Poland sprzedała wynajęty w całości kompleks biurowy Green Towers. Nabywcą jest jedna z największych polskich instytucji finansowych, a wartość transakcji wyniosła 64 miliony euro.

 

Green Towers to nowy kompleks biurowy we Wrocławiu o łącznej powierzchni najmu 23 300 m2, którego deweloperem jest Skanska Property Poland. Pierwszy z dwóch dziewięciopiętrowych budynków oddano do użytku w marcu 2012 r., natomiast drugi zostanie ukończony w styczniu 2013 r. Doradcą Skanska Property Poland w tej transakcji był Cushman & Wakefield, wiodąca światowa firma doradcza w sektorze nieruchomości.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z Green Towers. Kompleks został w pełni wynajęty jeszcze przed ukończeniem i sprzedany zanim drugi z budynków został oddany do użytku. Ukończony już budynek A jest przy tym pierwszym nowym obiektem biurowym w Polsce, który uzyskał certyfikat środowiskowy LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Cieszymy się, że nasze budynki są atrakcyjnym celem inwestycyjnym oraz że rynek wrocławski budzi zainteresowanie inwestorów” - powiedział Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland. 

 

REKLAMA

Kompleks Green Towers jest już w pełni wynajęty, a największa umowa najmu została podpisana na powierzchnię 14 400 m2. Wśród najemców są firmy Ernst & Young, Grupa Allegro, Dolby, BD Europe oraz Grupa Medicover. Zarządcą kompleksu jest firma Colliers International.

 

Green Towers posiada szereg zielonych rozwiązań, które przyniosły oddanemu już do użytku budynkowi pierwszy w Polsce certyfikat LEED dla nowych budynków na najwyższym, platynowym poziomie. Kompleks wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, które minimalizują jego wpływ na środowisko naturalne i zapewniają duże oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i wody. Przekłada się to na znaczne ograniczenie kosztów dla najemców, a jednocześnie podnosi wartość inwestycyjną nieruchomości.

 

Dogodnie zlokalizowany blisko centrum, z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej i dobrym dojazdem do głównego dworca kolejowego i lotniska, Green Towers jest drugim projektem biurowym zrealizowanym przez Skanska Property Poland we Wrocławiu. Pierwszy to Grunwaldzki Center, oddany do użytku w 2009 r. i sprzedany w roku 2010. Pod trzeci projekt, Green Day, firma położyła kamień węgielny w październiku 2012 r. i jest on obecnie w trakcie realizacji. Kolejnym projektem biurowym Skanska Property Poland we Wrocławiu jest Dominikański, obecnie na etapie planowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA