Skanska rozpoczyna budowę biurowca Green Day we Wrocławiu

Skanska rozpoczyna budowę biurowca Green Day we Wrocławiu

Wrocław
REKLAMA

Skanska Property Poland rozpoczyna realizację nowej inwestycji we Wrocławiu – przy ulicy Wyszyńskiego powstanie biurowiec Green Day. To już trzecia inwestycja biurowa Skanska we Wrocławiu: pierwszą był oddany do użytku w 2009 roku Grunwaldzki Center przy Placu Grunwaldzkim, a drugą – kompleks dwóch biurowców Green Towers przy ul. Strzegomskiej, z których pierwszy oddano do użytku w marcu br. W październiku 2011 r. deweloper kupił także działkę przy Placu Dominikańskim pod kolejną inwestycję biurową.

 

Green Day powstaje w bardzo dobrej lokalizacji w centrum Wrocławia przy skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Szczytnickiej, w bezpośredniej bliskości przystanków komunikacji miejskiej. Będzie to nowoczesny i funkcjonalny kompleks biurowy klasy A zaprojektowany i realizowany w zgodzie z polityką zielonego, zrównoważonego budownictwa.

 

 „Rozpoczynamy kolejną inwestycję biurową we Wrocławiu, bo jesteśmy przekonani o dużym potencjale tego miasta. Nowe powierzchnie biurowe, które oferujemy, szybko znajdują najemców. Green Day to świetny projekt, który dobrze wpisuje się w charakter okolicy, a jego atutem oprócz lokalizacji będą nowoczesne rozwiązania minimalizujące wpływ budynku na środowisko i zapewniające najemcom komfortowe warunki pracy” – powiedział Marcin Łapiński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

REKLAMA

 

Całkowita powierzchnia najmu w siedmiokondygnacyjnym budynku wynosić będzie 15 930 m2, a najemcy będą mogli korzystać z dwupoziomowego parkingu podziemnego na 218 miejsc, a także naziemnego parkingu dla rowerów wraz z przebieralniami i prysznicami dla rowerzystów. Zakończenie rozpoczętej właśnie budowy planowane jest na pierwszy kwartał 2014 r. Projekt architektoniczny budynku, którego generalnym wykonawcą będzie Skanska S.A., przygotowała Maćków Pracownia Projektowa z Wrocławia. Architekci współpracowali już ze Skanska przy projektowaniu kompleksu Green Towers przy ul. Strzegomskiej.

 

Green Day uzyskał już precertyfikację w systemie środowiskowym LEED na poziomie Gold, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom minimalizującym wpływ budynku na środowisko naturalne. Obejmą one między innymi efektywny system klimatyzacji, adiabatyczne nawilżanie powietrza za pomocą mgły wodnej, wykorzystanie zimnego powietrza z zewnątrz do chłodzenia budynku i ciepła z biur do ogrzewania garażu, energooszczędny system oświetlenia oraz nowoczesny system zarządzania budynkiem BMS. Takie rozwiązania nie tylko ograniczają wpływ budynku na środowisko naturalne, ale jednocześnie obniżają koszty eksploatacji, pozwalając płacić najemcom niższe rachunki za prąd i wodę. Pomyślano również o komforcie przyszłych użytkowników – budynek został zaprojektowany w taki sposób, aby wszystkie miejsca pracy miały dostęp do światła dziennego, a specjalne systemy zapewnią świeże i odpowiednio nawilżone powietrze.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA