REKLAMA
Savills sp. z o.o.

Savills sp. z o.o.

Artykuły o Savills sp. z o.o.

Rynek powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce [RAPORT]
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała zagregowane dane dotyczące rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za IV kwartał 2023 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, Knight Frank, Newmark Polska, Savills), a podsumowanie dotyczy zasobów istniejącej nowoczesnej powierzchni moagazynowo-przemysłowej, wolumenu nowej podaży, powierzchni w budowie, wielkości transakcji wynajmu oraz powierzchni niewynajętej.
LEGO otworzy wielki salon firmowy w Katowicach
Popularna na całym świecie duńska firma LEGO postanowiła w sercu województwa śląskiego otworzyć swój nowy firmowy salon. Będzie zlokalizowany w Galerii Katowickiej.
Firmy technologiczne wybierają biurowiec Grzybowska Park
Dwie firmy z sektora nowych technologii zdecydowały się na wynajem powierzchni biurowych w Grzybowska Park w Warszawie. W transakcjach najmu wynajęte zostało w sumie blisko 1300 mkw. powierzchni. Właściciela nieruchomości wspierała firma Savills, która pełni rolę wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowej w Grzybowska Park.
Jerozolimskie Business Park z umowami na blisko 3400 mkw.
W ostatnim kwartale 2023 roku Apollo-Rida Poland, właściciel i zarządca Jerozolimskie Business Park, podpisał umowy najmu z sześcioma nowymi najemcami. Wyłącznym doradcą ds. wynajmu powierzchni biurowej w budynku jest firma Savills.
Rynek biurowy w Warszawie w obliczu wyzwań podażowych i ewolujących potrzeb najemców
W 2023 r. warszawski rynek biurowy odnotował najniższy w historii poziom nowej podaży, wynoszący zaledwie 60,9 tys. mkw. powierzchni. Eksperci firmy doradczej Savills zwracają uwagę na wzmożoną aktywność deweloperów na stołecznym rynku, która nasiliła się w drugiej połowie ubiegłego roku i była odpowiedzią na przedłużający się efekt niedoboru podaży w Warszawie. W najbardziej optymistycznym scenariuszu, w latach 2024–2026, na rynek może trafić około 445 tys. mkw. nowej powierzchni biurowej.
PINK opublikował dane dotyczące rynku biurowego na głównych rynkach regionalnych za IV kwartał 2023 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za IV kwartał 2023 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Newmark Polska, Savills), a podsumowanie dotyczy istniejących zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytku, wielkości transakcji wynajmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.
Polska w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznym
Według Savills Polska znalazła się w pierwszej dwudziestce zestawienia krajów o największym potencjale wzrostu dla rozwoju infrastruktury do ładowania aut z napędem elektrycznym, co stwarza szanse również dla właścicieli nieruchomości komercyjnych oraz inwestorów aktywnych na tym rynku.
Rynek powierzchni biurowych w Warszawie w IV kwartale 2023 roku [RAPORT]
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) publikuje zagregowane dane dotyczące warszawskiego rynku najmu powierzchni biurowych w IV kwartale 2023 roku. Na koniec grudnia 2023 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie wyniosły niemal 6 229 800 mkw.
Firma z branży kosmicznej Scanway otworzy nowe biuro we Wrocławiu
Kolejna firma z branży kosmicznej stawia mocno na stolicę Dolnego Śląska. Już 2 stycznia 2024 roku do najemców wrocławskiego West Forum A, jednego z budynków kompleksu biurowego zarządzanego przez TFG Asset Management, dołączy polska firma Scanway S.A. Umowa najmu została zawarta 1 sierpnia 2023 roku na okres 6 lat liczonych od daty oficjalnego jej rozpoczęcia. Łączna wynajęta i wydzielona przestrzeń to blisko 1000 mkw.
Warimpex powierza Savills zarządzanie biurowcem Mogilska 35 Office w Krakowie
Międzynarodowa firma doradcza Savills została mianowana zarządcą budynku biurowego Mogilska 35 Office w Krakowie. Aktualnie powierzchnia biurowca jest już wynajęta niemal w 50 proc.
NIP5262771913
REGON15740610
WWW https://www.savills.pl/
Telefon+48 22 222 4000
Złota 59
00-120
Warszawa
REKLAMA